25 Lipiec 2016

Harman i LifeBeam – WSPÓŁPRACA

INNE

Źródło: SUPORT

Koncern Harman nawiązał współpracę z firmą LifeBeam. Jej pierwszym owocem jest Vi – produkt łączący w sobie rozwiązania w dziedzinie audio Harman Kardon, wyrafinowany design oraz wbudowany biosensor, stworzony pierwotnie na potrzeby lotnictwa. Pozwala on użytkownikom na monitorowanie w czasie rzeczywistym czynności swojego organizmu, w tym tętna i jego zmienności, ruchu, a nawet nachylenia otoczenia oraz innych warunków środowiska.

Równocześnie Vi interpretuje przechwycone poprzez słuchawki dane i dostarcza praktyczne i interaktywne obserwacje poprzez światowej klasy technologie audio firmowane przez koncern Harman. Można wśród nich wymienić optymalizację odchudzania, zarządzanie poziomem zmęczenia, zapobieganie urazom, obserwacje techniki biegu, poziom stresu, adaptacyjne plany treningowe i inne. Swoją premierę Vi miało na platformie crowdfundingowej Kickstarter, gdzie cel osiągnięty został zaledwie w 30 minut.

„Jesteśmy zaszczyceni, mogąc włączyć się w rozwój sztucznej inteligencji (AI) z LifeBeam w ich ostatnim przedsięwzięciu, które wpisuje się w ekscytujący świat ekwipunku fitness” – mówi Dave Rogers, Senior VP i General Manager of Harman’s Consumer Audio Business Unit. „Wspierając Vi naszymi najwyższej jakości rozwiązaniami audio jesteśmy podekscytowani, że możemy stać się częścią rewolucji fitness, której dokonuje LifeBeam. Z niecierpliwością wyczekujemy też przyszłych wspólnych innowacyjnych projektów” – kontynuuje.

„Ucho wewnętrzne jest zdecydowanie najbogatszym źródłem informacji na temat warunków przepływu krwi i działania mózgu, co czyni je najlepszym miejscem do wychwytywania najdokładniejszych danych biometrycznych” – stwierdza Omri Yoffe, CEO i Współzałożyciel LifeBEAM.  Jak dodaje: „Jako takie było dla nas kluczowe, by móc dostarczać wytycznych do jak najinteligentniejszych doświadczeń treningu w oparciu o dźwięk, a także dostarczając informacje zwrotne użytkownikowi w czasie rzeczywistym i wykorzystując niezrównaną jakość dźwięku i akustyki. Dlatego połączyliśmy nasze siły z marką Harman Kardon, a nasze partnerstwo jest doskonale symbiotyczne”.Więcej o...
HARMAN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer