08 Styczeń 2015

ESS Technology na CES 2015

TARGI ELEKTRONIKI KONSUMENCKIEJ

Źródło: ESS TECHNOLOGY

Firma ESS Technology wprowadziła do swojej oferty 32-bitowy przenośny DAC SABRE9018Q2C. Urządzenie to powstało na bazie poprzedniego wcześniejszych DAC-ów z serii SABRE, z których pierwszy produkt miał swoją premierę jeszcze w 2008 roku.

SABRE9018Q2C jest w stanie przyjąć sygnały PCM (do 32 bitów/384 kHz) oraz DSD (11,2 MHz). Dzięki temu, jak chwali się kalifornijski producent, stawia to jego najnowszego DAC-a w czołówce przenośnych przetworników D/A.

SABRE9018Q2C to nie tylko przetwornik cyfrowo-analogowy, ale również wzmacniacz słuchawkowy i przełącznik wyjściowy (Output Switch) w jednym. Jak mówi Robert Wong, wiceprezydent działu sprzedaży międzynarodowej ESS Technology: „Obecnie high-endowe przenośne systemy audio wymagają użycia oddzielnego DAC-a, wzmacniacza słuchawkowego oraz przełącznika wyjściowego. Nam udało się umieścić te trzy urządzenia w jednym pudełku, SABRE9018Q2C, nie rezygnując jednocześnie z najwyższej możliwej jakości”.

SABRE9018Q2C zdebiutował podczas targów elektroniki konsumenckiej CES, które odbywają się w Las Vegas. Jego cena nie jest jeszcze znana.



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer