11 Maj 2017

Denon D-M41

MINIWIEŻA

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Zestaw D-M41 stanowi najnowszy nabytek w ofercie firmy Denon. W jego skład wchodzi odtwarzacz RCD-M41 CD oraz dopasowane do niego kolumienki S.C.-M41.  Jego prototypem jest niezwykle popularny i wielokrotnie nagradzany zestaw D-M40. Inżynierowie firmy Denon całkowicie go przeprojektowali, począwszy od wyglądu, przez konkretne funkcjonalności, aż po układy audio.

Technologia Bluetooth została zintegrowana, aby umożliwić natychmiastową łączność bezprzewodową ze smartfonami, tabletami i komputerami w ramach zwiększenia możliwości wyboru źródła dźwięku. Wprowadzono ją w celu zapewnienia optymalnej elastyczności dla urządzenia. Układy Bluetooth zostały zaprojektowane w komplecie z włącznikiem/wyłącznikiem, oferując możliwość utworzenia wygodnego połączenia bezprzewodowego, gdyby zaistniała taka potrzeba. Dodatkowo wzmocniono dźwięk płynący z innych źródeł, takich jak CD, DAB/DAB+ (model selektywny), FM i innych sygnałów cyfrowych, gdy w danej chwili moduł Bluetooth nie jest używany.

Wszystkie te opcje są elementem specjalnego pakietu usprawnień dźwięku, stworzonego, aby D-M41 wyróżniał się na tle konkurencji. Udoskonalenia sięgają nawet bazowych rozwiązań produktu, jak na przykład stworzenie analogowego układu wzmacniającego, którego zadaniem jest zapewnienie „większej przejrzystości i czystości dźwięku”. Konstrukcja obwodu jest prosta, ze skróconymi ścieżkami sygnału, aby uniknąć tworzenia się dodatkowych zakłóceń. Jest to część projektu Triple Noise Reduction Design firmy Denon, który obejmuje również staranną separację obwodów analogowych i cyfrowych oraz uziemienie sygnału precyzyjnego. Ponadto zniekształcenia płynące z selektora sygnału wejściowego, regulacji głośności i wzmacniacza zostały zniwelowane w celu zapewnienia jak najczystszych dźwięków.

Nowy obwód wzmacniacza zapewnia 2 x 30 W, więc odtwarzacz RCD-M41 ma dostarczone dość mocy, aby napędzać dopasowane do kompletu głośniki SC-M41, a także aby zasilić sekcję wzmacniacza słuchawkowego.

Oprócz wejścia Bluetooth, wbudowanego odtwarzacza CD i radia FM (FM/DAB+ w wersji RCD-M41DAB), dostępne są też dodatkowo dwa cyfrowe wejścia optyczne dla zewnętrznych źródeł, takich jak dźwięk płynący bezpośrednio z telewizora. Przetworniki obsługują pliki PCM do 24 bitów/192 kHz.

Jak dodaje firma Horn Distribution, polski dystrybutor Denona, producent zastosował  „wysokiej jakości terminale głośnikowe”, dodatkowo z wyjściem przedwzmacniacza dla subwoofera (pre-out), a sam RCD-M41 wyposażono dodatkowo w pilota zdalnego sterowania całym systemem.Więcej o...
DENON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer