19 Lipiec 2017

Denon AVR-X3400H

AMPLITUNER

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Denon wprowadziła do sprzedaży nowy amplituner, model AVR-X3400H. Jak deklaruje Horn Distribution, polski dystrybutor marki, jest to „najbardziej zaawansowany 7.2-kanałowy amplituner AV w tegorocznej gamie Denona”.

AVR-X3400H został zaprojektowany jako urządzenie 7.2-kanałowe, z w pełni dyskretną konstrukcją wzmacniacza, zapewniającą maksymalnie 180 W dla każdego z siedmiu kanałów. Co więcej, został on wyposażony w możliwość dekodowania zarówno Dolby Atmos, jak i DTS:X. AVR-X3400H uzyska także funkcję kanału zwrotnego eARC (Enhanced Audio Return Channel) dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania wewnętrznego, umożliwiającej odbieranie dźwięku bazującego na obiektach, w tym Dolby Atmos i DTS:X, przez HDMI, z aplikacji telewizyjnych. 

Nowy AVR-X3400H zyskuje jeszcze większą wydajność dzięki precyzyjnej kalibracji i konfiguracji Audyssey MultEQ XT32, kompatybilnego z nową aplikacją Audyssey MultEQ Editor (opcja odpłatna dostępna w Appstore), która umożliwia użytkownikowi dowolne dostrojenie urządzenia.

Konstrukcja AVR-X3400H opiera się na rozwiązaniach, które znalazły swoje miejsce m.in. w modelu AVR-X3300W (którego jest następcą). W stosunku do niego X3400H zyskał dodatkowe wyjście HDMI; trzy wyjścia umożliwiają przesyłanie dźwięku i obrazu do drugiej strefy przez HDMI przy jednoczesnym wsparciu dwóch monitorów – na przykład telewizora i projektora – w głównym pomieszczeniu.

Osiem wejść HDMI, w tym jedno dogodnie umieszczone na panelu przednim, udostępnia sekcję wideo obsługującą technologię Full 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR (High Dynamic Range), BT.2020, pełną gamę kolorów i podpróbkowanie 4:4:4 Pure Color, umożliwiające podłączenie wszystkich najnowszych urządzeń, takich jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray czy zestawy dekoderów strumieniowych. Jest nawet gotowy na Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma), posiada także zaawansowany procesor wideo umożliwiający przekonwertowanie istniejącego już pliku w niższej rozdzielczości na prawdziwe 4K, wraz z analogową konwersją sygnału HDMI i skalowaniem Full Rate 4K.

Jak deklaruje polski dystrybutor, AVR-X3400H jest „prosty w konfiguracji i obsłudze dzięki ekskluzywnemu wsparciu Setup Assistant firmy Denon, wyświetlającemu na ekranie czytelne elementy graficzne oraz komunikaty, znacznie ułatwiające przejście przez proces konfiguracyjny, a także optymalizację ustawień systemu w celu uzyskania jak najlepszej jakości dźwięku podczas pierwszego uruchomienia”. Cztery przyciski funkcyjne Quick Select pozwalają użytkownikowi wybrać ulubione źródła dźwięku, oraz zapamiętać preferowane ustawienia brzmienia dla każdego z nich, aby zapewnić precyzyjne dopasowanie dźwięku do naszych potrzeb.

Warto także zwrócić uwagę na zasilanie ECO, które umożliwia AVR-X3400H dostosowywanie zużycia energii elektrycznej do sposobu, w jaki w danej chwili sprzęt jest używany, tym samym zmniejszając zużycie energii nawet o 50% podczas odtwarzania przy niskim poziomie głośności. Użytkownik może włączyć tryb ECO, wyłączyć go w celu maksymalnego wykorzystania mocy na wysokim poziomie lub ustawić go na tryb na Auto i umożliwić AVR-X3400H podejmowanie decyzji w oparciu o odtwarzany materiał oraz poziom głośności. Dodatkowo na wyświetlaczu można wyświetlić miernik ECO, który na stałe będzie informował o poborze mocy, a tym samym pozwoli na monitorowanie zużycia energii elektrycznej.Więcej o...
DENON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer