08 Wrzesień 2019

Audio Pro BT5

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: AUDIO KLAN

Audio Pro wprowadza do swojej oferty najnowszy głośnik Bluetooth. Model BT5 łączy kompaktowe rozmiary z zaawansowaną techniką. Urządzenie dostarcza wysokiej jakości, mocny dźwięk, a dzięki pięknemu skandynawskiemu wzornictwu i trzem atrakcyjnym wersjom wykończenia idealnie wpisuje się w wystrój domowego wnętrza.

Prezentując swój najnowszy model BT5, szwedzka firma Audio Pro po raz kolejny udowadnia, że o potędze dźwięku decyduje znacznie więcej czynników niż tylko wielkość obudowy i głośników. Ten niewielki głośnik bezprzewodowy dostarcza dźwięk o zadziwiającym bogactwie i wysokiej jakości brzmienia, z łatwością wypełniając muzyką domowe przestrzenie.

Od strony technicznej BT5 jest niewielkim głośnikiem bezprzewodowym wykorzystującym Bluetooth 4.0. Obudowa o wymiarach 134 mm × 250 mm × 150 mm (W × S × G) skrywa dwa przetworniki – wysokotonowy o średnicy 19 mm z tekstylną kopułką i średnio-niskotonowy o średnicy 101 mm – których zasilanie powierzono wzmacniaczowi Class D o mocy 10 W + 30 W. Najniższy zakres częstotliwości wspomagany jest dodatkowo poprzez zastosowanie obudowy typu bas-refleks. Całość tworzy niezwykle dopracowany układ, który dostarcza precyzyjny dźwięk z zakresu od 50 Hz do 20 kHz.

Przydatną alternatywą dla łączności bezprzewodowej jest wyposażenie BT5 w tradycyjne gniazdo połączeniowe mini-jack 3,5 mm, dzięki któremu do głośnika można podłączyć także wiele innych źródeł dźwięku.

Choć pod względem wzornictwa model BT5 zdaje się otwierać nowy kierunek w ofercie Audio Pro, to bez wątpienia zachowuje on piękne, skandynawskie wzornictwo charakterystyczne dla wszystkich urządzeń tego producenta. Przód i boki urządzenia pokryte są tkaniną, natomiast górna i dolna powierzchnia wykonane są z paneli drewnianych w jednej z trzech wersji kolorystycznych: czarnej, orzecha włoskiego i dryfującego drewna. Dzięki temu urządzenie z łatwością dopasowuje się do wystroju niemal dowolnego domowego wnętrza.

Audio Pro BT5 pojawi się w sprzedaży jeszcze w sierpniu br. Poglądowa cena detaliczna głośnika wyniesie 649 zł.Więcej o...
AUDIO PRO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer