09 Maj 2015

Soulution 755 ORAZ 760

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY/DAC

Źródło: SOULUTION

Szwajcarski producent ultra high-endowego sprzętu audio, firma Soulution, zapowiedziała premierę swoich dwóch najnowszych produktów – przedwzmacniacza gramofonowego 755 oraz przetwornika cyfrowo-analogowego 760.

Przedwzmacniacz gramofonowy 755 to konstrukcja typu dual-mono, oferująca trzy wejścia (2 x MC, 1x MM). W urządzeniu tym zastosowano technologie opracowane na potrzeby referencyjnego przedwzmacniacza 725, model ten korzysta również z nowych rozwiązań, takich jak ultra-precyzyjną analogową kontrolę głośności. Producent zwraca również uwagę na dbałość o najdrobniejsze szczegóły: by wydatnie poprawić jakość dźwięku model 755 korzysta z zupełnie nowej sekcji zasilającej, której celem było możliwe najlepsze stabilizowanie napięcia.

Przetwornik cyfrowo-analogowy 760 to topowy DAC w ofercie firmy. Jak chwali się Soulution, urządzenie to jest w stanie „przetłumaczyć każdy muzyczny detal na język analogowy”. Model 760 oferuje pięć wejść cyfrowych (AES/EBU, SPDIF/ optyczne, USB oraz LAN) i obsługuje zarówno pliki PCM (do 24 bitów/192 kHz) i DSD (do DSD64). DAC 760 korzysta również z, jak określa to sama firma, „przełomowego” rozwiązania Zero-Phase-Technology, który rozwiązuje problem minimalnych spóźnień w sygnale. Dzięki temu muzyka staje się „jeszcze bardziej realistyczna i trójwymiarowa, z wielką ilością ‚powietrza’ wokół instrumentów i wokali”. Szwajcarzy podkreślają również wysoką jakość sekcji analogowej przetwornika, która korzysta z rozwiązań przygotowanych na potrzeby topowego przedwzmacniacza 725. Podobnie jak w wypadku przedwzmacniacza gramofonowego 755, również DAC 760 został wyposażony w wysokiej jakości sekcję zasilającą.

Oba urządzenia wejdą do produkcji w październiku tego roku. Ich cena wyniesie (za jeden produkt) po 47 000 franków szwajcarskich (ok. 183 000 zł).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer