12 Listopad 2017

Hegel H190

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY/DAC/STREAMER/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Źródło: Q21

O wzmacniaczu zintegrowanym Hegel H190 na łamach „High Fidelity” i „HF News” pisaliśmy kilkukrotnie. TUTAJ mogą Państwo zapoznać się z jego premierowym testem, zaś TU i TU znaleźć można dwie informacje prasowe dotyczące najnowsze integry od norweskiego producenta. Tym razem spieszymy donieść o prezentacji tego wzmacniacza w salonie Q21, który został sparowany z bardzo ciekawymi kolumnami.

Prezentowany w Q21 system został oparty na wzmacniaczu Hegel H190 oraz kolumnach głośnikowych ATC SCM40. Od kilku dni sprzęt ten testują pracownicy pabianickiego salonu, którzy opisują możliwości wzmacniacza w taki sposób: „[…] wrzuciliśmy go od razu na głęboką wodę, podłączając do niego bardzo wymagające kolumny jakim są 40-ki od ATC. Przyznamy, że byliśmy zaskoczeni efektami, jakie uzyskaliśmy. Wzmacniacz poradził sobie z ich napędzeniem bez większych problemów. Co do samego charakteru brzmienia, H190 najłatwiej nam się odnieść do jego poprzednika a wiec do H160. Tak w telegraficznym skrócie: nowy [wzmacniacz] zyskał na muzykalności i plastyczności brzmienia. O ile poprzednik w niektórych konfiguracjach wykazywał pewną ‘techniczność’ brzmienia, to nowy poszedł trochę inną drogą, dzięki czemu zyskał na kolorycie i energetyce przekazu. To wciąż firmowe granie Hegla, okraszone jednak większą głębią połączone ze swobodą i subtelnością obcowania z muzyką”.

Korzystając z okazji, salon Q21 zaprasza wszystkich na premierowe pokazy modelu H190, które odbędą się podczas targów Audio Video Show 2017 w dniach 17-19 listopada tego roku w Warszawie. Wzmacniacz Hegla zagra w hotelu Radisson Blu Sobieski w pokoju 206.Więcej o...
HEGEL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer