11 Luty 2021

Wkładki Kiseki w dystrybucji E.I.C.

Firma KISEKI zmienia polskiego dystrybutora

Źródło: Electronic International Commerce

WKŁADKI GRAMOFONOWE/DYSTRYBUCJA

Firma E.I.C. poinformowała o tym, że w jej dystrybucji znalazły się wkładki firmy Kiseki.


Kiseki BlackHeart

Kiseki BlackHeart


Firma Kiseki została założona przez Hermana van den Dungena na początku lat 80. XX w. Do sześciu aluminiowych korpusów przygotowanych przez Hermana w Niderlandach, trzy japońskie manufaktury, zgodnie z wytycznymi zlecającego, dołożyły swoje systemy i różne wsporniki z igłą. Z prototypów została wybrana jedna wkładka i to ona zapoczątkowała budowanie oferty firmy.

Do ustalenie pozostała jeszcze tylko nazwa. Według założyciela powinna być: krótka, łatwo wpadająca w ucho i przede wszystkim musiała coś znaczyć po japońsku. Po wielu poszukiwaniach wybrane zostało słowo Kiseki czyli „mały cud”.


Kiseki PurpleHeart

Kiseki PurpleHeart


Firma świetnie funkcjonowała przez kilka lat zdobywając sobie wielu miłośników. Jednak gdy rozpoczęła się era CD, firma zmuszona została do zakończenia działalność. Jednak już w XXI wieku, kiedy odrodziło się zainteresowanie czarną płytą, została reaktywowana. Po 2010 roku Herman van den Dungen mógł w pełni rozwinąć ofertę. Ponowny start ułatwiło odkrycie niewielkiego magazynu w którym przetrwały części niewykorzystane niegdyś do budowy wkładek. Stworzyły one linię produktów z oznaczenie N.O.S „New Old Style”, ale ich ilość była mocno ograniczona i wytworzone z nich wkładki szybko znalazły nabywców.

Oferta

Aktualnie w ofercie KISEKI znajdują się produkty oznaczone dla odróżnienia literami N.S. czyli „New Style”:

  • Kiseki Blue N.S

  • Kiseki PurpleHeart N.S.

  • Kiseki PurpleHeart N.S. SB

  • Kiseki BlackHeart N.S.

Planowane jest także wprowadzenie do oferty wkładki Kiseki Agate.


Kiseki Blue

Kiseki Blue


Testy

Przypomnijmy, że w „High Fidelity” testowaliśmy wkładki Kiseki, modele Blue oraz Purple Heart– test TUTAJ.

kiseki-eu.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer