11 Czerwiec 2016

VI urodziny Pylon Audio

INNE

Źródło: PYLON AUDIO

Marka Pylon Audio obchodzi swoje szóste urodziny. Korzystając z okazji Mateusz Jujka, prezes zarządu, zdradził kilka interesujących faktów dotyczących dotychczasowej działalności firmy oraz jej planów na najbliższą przyszłość.

Przede wszystkim Pylon zakupił nieruchomości o powierzchni ponad 3300 m2. Pozwoliła ona na znaczne zwiększenie mocy przerobowych a jednocześnie umożliwi rozbudowę obecnego parku maszynowego. Jak pisze pan Mateusz: „Zakup nowej nieruchomości był dla nas dużym wyzwaniem, jednak jesteśmy przekonani, że jest to jedna z najważniejszych decyzji, która była konieczna dla dobra dalszego rozwoju marki Pylon. W chwili obecnej już zainstalowaliśmy na nowej lokalizacji cały wydział lakierniczy. Podkreślamy, że rozbudowana lakiernia została wyposażona w nowy ciąg technologiczny ‘lakiernia sucha’, o powierzchni roboczej 27 m2. Inwestycja ta zapewni nam wzrost jakości oferowanych przez nas obudów głośnikowych dla zewnętrznych podmiotów oraz zestawów głośnikowych sygnowanych naszą marką”.

Firma nie zapomniała oczywiście o dalszych pracach badawczo-rozwojowych nad każdym zestawem głośnikowym. Rozpoczęła m.in. produkcję przetworników elektroakustycznych, które obecnie montowane są w linii Opal oraz topowej konstrukcji Emerald. Inżynierowie Pylona pracują również przy nowych tworzywach dla przyszłych membran – będą to endomax oraz lepszej jakości włókno szklane. Polacy już niebawem mają zaprezentować kolejne linie kolumn, których konstrukcja została oparta o przetworniki elektroakustyczne ich autorstwa.

W tym roku Pylon Audio zadebiutował na targach High End 2016 w Monachium. Po wystawie Polacy pozyskali kontrahentów na terenie Niemiec oraz zrealizowali pilotażowe zamówienia dla partnerów z Francji, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Turcji. Mateusz Jujka o tym wydarzeniu wypowiedział się w następujący sposób: „Jesteśmy przekonaniu, że dobry odbiór zaprezentowanych produktów w trakcie High End 2016 wynika ze stałych prac badawczo rozwojowych nad każdym zestawem głośnikowym. Nie do przeceniania jest, że Pylon S.A. w trakcie najważniejszych targów audio mógł przedstawić się jako kompletny producent audio – zestawów głośnikowych, przetworników elektroakustycznych, obudów głośnikowych oraz akcesoriów audio. Uruchomienie produkcji przetworników elektroakustycznych w roku 2015 umożliwiło przedstawienie modeli w pełni opartych o myśl technologiczną marki Pylon Audio”.

Warto też dodać, że od czerwca 2015 roku oferta marki została poszerzona o wiele nowych produktów, takich jak linia Diamond (Diamond 28, Diamond 25) oraz Opal (Opal 23, Opal 20, Opal Monitor), a także o świeże wyroby, które uzupełniły istniejące już wcześniej serie (Saphire 23, Pearl Sat, Pearl Center).

Wzorem lat ubiegłych firma przygotowała atrakcyjną ofertę dla klientów. Mowa jest o  aukcji urodzinowej, której przedmiotem są kolumny z linii Sapphire 31 SLE, wystawione od „symbolicznej złotówki” („1 zł”/aukcja BCM/na portalu Allegro). Oprócz tego firma przygotowuje „miłą niespodziankę dla każdej osoby, która wygra aukcję internetową”. Będzie nią osobisty grawer zawierający imię i nazwisko zwycięzcy, umiejscowiony na tylnej płytce znamionowej, ze specjalną dedykacją.

W ramach nadchodzącego święta Pylon Audio postanowił również rozbudować ofertę o nowe produkty – stoliki RTV oraz standy do kolumn podstawkowych swojego autorstwa. Debiut tych nowości przewidziany jest na przełom lipca i sierpnia tego roku.Więcej o...
PYLON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer