29 Kwiecień 2020

UBSOUND FEEL FL32 I FL38 | kolumny

UBSOUND wprowadza do sprzedaży kolumny z serii „FEEL”, zaprojektowane i wykonane w Mediolanie (Włochy)

Źródło: UBSOUND

Z okazji dziewiątych urodzin włoska firma UBSOUND wprowadza na rynek serię „Feel” – wykonywane ręcznie kolumny głośnikowe klasy premium. W jej skład wchodzą dwa modele (podstawkowy i wolnostojący) w czterech żywych kolorach do wyboru; kolumny zostały zaprojektowane i wykonane ręcznie we Włoszech.

Podstawowe cechy serii „Feel”:

  • projekt i wykonanie we Włoszech,
  • ręczna produkcja w sercu Mediolanu,
  • ekskluzywna technika HDNSS,
  • unikalny projekt plastyczny, który wyróżnia się w każdym otoczeniu,
  • pełna kompatybilność ze wzmacniaczamimi do 100 W na kanał o impedancji 8 Ω,
  • 3 lata oficjalnej gwarancji producenta.

Z okazji dziewiątych urodzin, zaledwie siedem miesięcy po debiucie swojej flagowej serii Velvet, włoski UBSOUND wprowadza na rynek kolumny z serii „Feel”: model podstawkowy FL32 (2000 USD za parę) i model wolnostojący FL38 (2500 USD za parę).

Oba modele występują w czterech wariantach kolorystycznych: eleganckim czarnym, błyszczącym białym, sportowym czerwonym, modnym żółtym. Drewno obudowy głośników jest wykończone zostało nakładaną ręcznie, wielowarstwową, odporną na zarysowania farbą. Podczas wszystkich faz produkcji każdy egzemplarz jest dokładnie sprawdzany i testowany. Kolumny są numerowane, a dzięki ręcznej produkcji są absolutnie unikalne.

W serii „Feel” firma UBSOUND wdrożyła technikę HDNSS (High Definition Natural Sound Signature), której sukces zawdzięcza flagowej serii „Velvet”. Jej celem jest oddanie naturalnego dźwięku, nieprzetworzonego i niemodyfikowanego. Badania nad dynamiką rezonansów pozwoliły UBSOUND na rozwój tej technologii. Jak czytamy w materiałach prasowych, „głośniki UBSOUND zapewniają niezwykłą wierność i imponującą ilość szczegółów akustycznych, z doskonałą sceną dźwiękową”. Ich naturalna i nieco ciepła charakterystyka akustyczna wynika z wyjątkowej implementacji, zakrzywionego pod kątem 45°, asymetrycznego wylotu bas-refleksu, który odgrywa fundamentalną rolę w jednorodności propagacji niskich częstotliwości poniżej 200 Hz.

„Oczywiście idealny dźwięk nie istnieje, ale dzięki tej wyjątkowej technologii UBSOUND był w stanie stworzyć czysty, naturalny i zrównoważony dźwięk” – mówi Marzio Gasparro – CEO w UBSOUND Group.

Nowe kolumny są kompatybilne ze wszystkimi wzmacniaczami o maksymalnej mocy 100 W na kanał przy impedancji 8 Ω. Mogą być używane ze wzmacniaczami cyfrowymi, analogowymi, lampowymi, pracującymi w klasie A, wysokoprądowymi, standardowymi 2-kanałowymi systemami stereo, systemami kompaktowymi, a także systemami kina domowego 5 + 1, wykorzystującymi dwa głośniki Velvet jako monitory przednie w lewy i prawy kanał.

„Dzięki serii „Feel”, pochodzącej wprost od flagowej serii „Velvet”, poszerzyliśmy naszą ofertę głośników, wprowadzając do niej nowoczesny design” –mówi Marzio Gasparro (CEO w UBSOUND Group). „Rozmiary obydwu modeli „FEEL” są mniejsze, aby można je było łatwo umieścić je w dowolnym pomieszczeniu. Ponadto wprowadzenie kilku zakresu kolorów jest odpowiedzią na pragnienie posiadania ekscentrycznego i unikalnego mebla, który w charakterystyczny sposób reprezentuje źródło dźwięku w pomieszczeniu, w którym umieszczony jest głośnik” – podsumowuje Marzio Gasparro.

www.ubsound.com

www.facebook.com/ubsound

TEKST: mat. prasowe

FOTO: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer