24 Marzec 2020

TSUYOSHI YAMAMOTO TRIO na SACD

TSUYOSHI YAMAMOTO TRIO „Live At Jazz Is” na dwóch płytach SACD – już 24 kwietnia

Źródło: PONY CANYON JAPAN

24 kwietnia, czyli dokładnie za miesiąc, ukażą się dwie płyty SACD legendarnego tria jazzowego TSUYOSHI YAMAMOTO TRIO: Live At Jazz Is. Wydane zostaną przez japońską wytwórnię Pony Canyon Japan (PONY 1151259SACD). Już wcześniej, bo 18 marca, materiał ukazał się na krążkach LP i CD.

Tsuyoshi Yamamoto (山本剛, Yamamoto Tsuyoshi) urodził się 23 marca 1948 roku i jest japońskim pianistą jazzowym i kompozytorem. Jego najważniejsze nagrania powstały dla wydawnictwa Three Blind Mice. Swoje najważniejsze nagrania zarejestrował w 1974 roku, kiedy zadebiutował i kiedy to został stałym pianistą w klubie Misty; były to: Blues For TeeMidnight Sugar (w trio, z Isao Fukui na kontrabasie i Tetsujiro Obara na perkusji) oraz Misty. Nowe nagrania trafiają na rynek dwanaście lat po poprzednim wydawnictwie Tsuyoshi Yamamoto, nagranej dla wytwórni Lasting Impression Music płycie What a Wonderfull Trio!

Na dwie płyty SACD złożyły się nagrania dokonane w klubie JAZZ IS z Jokohamy w czasie koncertu, który odbył się 16 listopada 2019 roku. W zestawie znalazły się takie klasyki, jak: Gentle Blues, Caravan, Nature Boy, Misty, No Problem, You Don’t Know Me i Tanabatasama.

Materiał został zmiksowany i zmasterowany przez Tetsuo Hara. Wraz z Tsuyoshi Yamamoto na płytach zagrali Hiroshi Kagawa na kontrabasie oraz Toshio Osumi na perkusji.

Płyty można zamawiać przez sklep internetowy CD JAPAN.Więcej o...
TSUYOSHI YAMAMOTO TRIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer