06 Lipiec 2017

Tomoyoshi Sugimori (Fidata) w Krakowie

REDAKCJA "HIGH FIDELITY"

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Szef sprzedaży międzynarodowej japońskiej firmy Fidata, pan Tomoyoshi Sugimori, przyjechał do Polski z krótką wizytą, tylko po to, aby spotkać się z nami w Krakowie i posłuchać naszego systemu referencyjnego. Przypomnijmy, że Fidata to japoński specjalista, producent zaawansowanych (i drogich) systemów NAS i odtwarzaczy plików, np. modelu HFAS1-S10U, który testowaliśmy w czerwcowym wydaniu „High Fidelity” (No. 158).

Pan Sugimori-san był zainteresowany naszym systemem, ponieważ niezwykle wysoko ocenił sam test i sposób jego przeprowadzenia. Wysłuchaliśmy razem kilkunastu utworów z różnych płyt (Compact Disc), a w odsłuchu towarzyszył nam pan Ryohei Obayashi, przedstawiciel firmy Verbatim w Niemczech. Wizyta najwyraźniej się udała, ponieważ panowie za każdym razem kiwali z uznaniem głową, a po kilku utworach bili brawo. Ciekawostka – muzyki słuchali z zamkniętymi oczami, co jakiś czas nagle przechodząc do gwałtownej wymiany zdań między sobą, po czym ponownie zatapiali się w słuchaniu.

Także Kraków bardzo się naszym japońskim gościom spodobał i już zapowiedzieli, że wrócą do nas na dłużej. Przypomnijmy, że zaprezentowany w czasie wystawy High End 2017 w Monachium system, w którym znajdował się NAS Fidata otrzymał od naszego magazynu wyróżnienie Best Sound (TUTAJ).Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer