12 Grudzień 2014

TAD CE1

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

W ofercie firmy TAD pojawiły się nowe kolumny podstawkowe z serii Evolution. Model CE1 (Compact Evolution One) to innowacyjny produkt, który korzysta z nowatorskich opracowań, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne we flagowych kolumnach wolnostojących R1 (Reference One).

Najważniejszym składnikiem nowych kolumn jest CTS (Coherent Source Transducer) – współosiowy, koincydentalny system średnio-wysokotonowy. To 140 mm głośnik średniotonowy, z membraną pokrytą magnezem, pracujący w zakresie od 250 Hz do 2 kHz oraz 35 mm berylowa kopułka wysokotonowa, pracująca aż do zapierających dech w piersiach 100 kHz. Koaksjalna budowa systemu umożliwia emitowanie najważniejszej części pasma tak, jak z punktowego źródła dźwięku. Niskie tony reprodukowane są przez 180 mm głośnik niskotonowy, korzystający z technologii MACS (Multilayered Aramid Composite Shell), z membraną wykonaną z jednego elementu wraz z nakładką przeciwpyłową.

CE1 robią także wrażenie pod względem wyglądu i obudowy – jest ona bowiem skonstruowana z kilkuwarstwowych ścianek, na które składają się płyta MDF, płyta ze sklejki oraz 10 mm płyty z aluminium.

Cena CE1 (za parę) wynosi 17 990 euro.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer