13 Luty 2015

Sumiko S

SUBWOOFER

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Horn Distribution, polski dystrybutor marki Sumiko rozszerza swoją ofertę głośnikową o trzy nowe produkty w gamie subwooferów z serii S – S.0, S.5 oraz S.9.

Ofertę trzech dostępnych subwooferów otwiera najmniejszy z gamy subwoofer S.0, oferujący świetne parametry dopasowane do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Większy, S.5 stanowi dobre rozwiązanie dla osób poszukujących maksymalnej mocy w średniej wielkości pomieszczeniach odsłuchowych. Największy z gamy, S.9 jest doskonałą propozycją dla posiadaczy zaawansowanych systemów, reprezentując swoimi możliwościami zarówno dużą moc i najwyższej jakości wzornictwo. Jak chwali się dystrybutor: „Wysublimowana estetyka obudów o łagodnych, czystych liniach, a także konstrukcja mechaniczna subwooferów Sumiko pochodzi spod rąk włoskich projektantów Design Lab. Produkowane w Chinach subwoofery spełniają najwyższe standardy i wykorzystują metody produkcji znane z doświadczeń twórców produktów Sonus faber serii Venere. Trzy produkty tworzące aktualnie rodzinę subwooferów Sumiko charakteryzują się różnymi rozmiarami i mocą, a także występują w dwóch wersjach wykończenia – czarnej i białej lakierowanej. Subwoofery te stworzono w sposób, który umożliwia ich uniwersalne zastosowanie praktycznie w każdej stylistyce wnętrza i zestawienie z różnymi innymi zestawami głośnikowymi , nie tylko tymi produkowanymi przez Fine Sounds Group”.

Sumiko S.0 jest mocnym, kompaktowym rozwiązaniem reprezentującym część popularnych urządzeń w gamie aktywnych subwooferów Sumiko. W swojej konstrukcji zawiera aktywny 6,5-calowy przetwornik skierowany ku dołowi, zestawiony z wysokoprądowym wzmacniaczem 120 W klasy A/B, pozwalającym na emisję basów znacznie przewyższającą swoją klasę. Tylny panel udostępnia użytkownikowi pełną gamę możliwości połączeniowych, pozwalających na zastosowanie go do zestawów stereo jak i kina domowego. Solidny, szybki i pełen charakteru.

Sumiko S.0 – specyfikacja techniczna:

– Typ: Konstrukcja obudowy zamknięta, przetwornik skierowany ku dołowi

– Przetwornik: 165 mm (6.5 cala) o długim skoku, kosz stalowy

– Częstotliwość rezonansowa: 45 Hz przy -3 dB

– Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

– Moc wyjściowa: 120 W (RMS)

– Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

– Typ wzmacniacza: klasa AB

– Wymiary: 245 x 275 x 280 mm

– Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

– Waga: 9,2 kg.

Sumiko S.5 jest subwooferem średniej wielkości i stanowi idealny kompromis pomiędzy rozmiarem, a parametrami. Posiada przetwornik 8-calowy skierowany ku dołowi oraz wysokoprądowy wzmacniacz 150 W klasy A/B. S5 jest polecany zarówno do zestawów stereo jak i kina domowego. Przetworniki Sumiko grają zasadniczą rolę i stanowią o jakości subwooferów Sumiko. Zostały zaprojektowane z dużą dbałością tak, by odtwarzać bardzo głębokie basy z relatywnie niewielkich przetworników i by mogły sprostać dużym obciążeniom przez długi okres czasu. Sumiko S.5 skonstruowano na bazie stalowego kosza będącego solidnym oparciem dla 8-calowego przetwornika o bardzo dużym skoku.Sumiko S.5 – specyfikacja techniczna:

Typ: Konstrukcja obudowy zamknięta, przetwornik skierowany ku dołowi

Przetwornik: 210 mm (8 cali) o długim skoku, kosz stalowy

Częstotliwość rezonansowa: 40 Hz przy -3 dB

Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

Moc wyjściowa: 350 W (RMS)

Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

Typ wzmacniacza: klasa AB

Wymiary: 285 x 335 x 315 mm

Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

Waga: 14 kg.

Największy z subwooferów Sumiko, S.9 to zdecydowanie najmocniejsza pozycja z gamy produktów w porówniau z mniejszymi i tańszymi modelami (S.0 i S.5). Posiada na froncie 10-calową pasywną membranę i 10-calowy przetwornik aktywny skierowany ku dołowi, napędzany wysokoprądowym wzmacniaczem 350 W klasy A/B. Połączenie znacznie większej obudowy, dużej membrany i 350 W mocy oferuje w efekcie potężne basy, a całość pakietu oferowana jest w konkurencyjnej cenie. Sumiko S.9 skonstruowano na bazie stalowego kosza dla 10-calowego przetwornika o bardzo dużym skoku. Frontowa membrana bierna o średnicy 10 cali została skonstruowana ze stopu aluminium.

Sumiko S.9 – specyfikacja techniczna:

Typ: pasywna membrana, przetwornik aktywny skierowany ku dołowi

Przetwornik aktywny: 260 mm (10 cali) o długim skoku, kosz stalowy

Membrana pasywna: 260 mm (10 cali)

Częstotliwość rezonansowa: 25 Hz przy -3 dB

Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

Moc wyjściowa: 350 W (RMS)

Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

Typ wzmacniacza: klasa AB

Wymiary: 355 x 405 x 411 mm

Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

Waga: 21 kg.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer