14 Sierpień 2020

STATEMENT in High Fidelity 2020 v1 | nagroda

Niemiecka edycja nagrody STATEMENT in High Fidelity - wręczenie (wirtualne) nagród

Źródło: hifistatement.net | „High Fidelity”

Tekst: Dirk Sommer

Zdjęcia: Skype/Dirk Sommer

______________

teaser

Podczas pierwszej prezentacji dwóch wspólnych nagród „High Fidelity” i hifistatement.net w listopadzie ubiegłego roku, podczas wystawy Audio Video Show w Warszawie, wręczenie nagród było dokładnie takie, jak sobie wyobrażaliśmy z Wojtkiem Pacułą. Przy drugiej nagrodzie interweniowała pandemia.

2020 v 1: Druga edycja nagród STATEMENT in High Fidelity

  • Melco S100 | przełącznik LAN

www.melco-audio.com

  • The Gryphon ETHOS | odtwarzacz CD

gryphon-audio.dk


Rune-01r

Rune Skov przed półką z legendarnymi komponentami Gryphon Audio Designs


Na spotkanie w Warszawie – jak już informowaliśmy (hifistatement.net TUTAJ, „High Fidelity” TUTAJ) – w sobotni wieczór, po dniu spędzonym na targach, zaprosiliśmy Johanna Grahama, Alexa Brady’ego i Roberta Haya do ładnej restauracji, gdzie spędziliśmy wiele przyjemnych godzin przy ożywionej dyskusji i oczywiście wręczyliśmy nagrody. Johann Graham i Alex Brady odebrali nagrodę dla marki Nordost, którą kolega uhonorował QPoint, czyli Resonance Synchonizer.

Alan-02a

Alan Ainslie (z prawej) i Daniel Raggett – duet z Melco


Wraz z Robertem Hayem z firmy Audioquest w nieco ponad jeden dzień pod koniec 2018 roku przestawiłem całe zasilanie mojego systemu audio na filtry sieciowe i kable tej firmy (więcej TUTAJ). Technologia „LowZ/Noise-Dissipation” opracowana przez Gartha Powella tak zaimponowała zarówno mnie, jak i trzem moim kolegom z redakcji, że ​​przyznaliśmy mu jedną z pierwszych dwóch międzynarodowych nagród STATEMENT in HIGH FIDELITY.

Alan-10w

Pomimo kontaktu tylko przez Skype’a Wojtek Pacuła świetnie się bawił na ceremonii wręczenia nagród


W tym roku zaplanowaliśmy podobny, kameralny wieczór w bawarskiej restauracji z sąsiadującym z nim ogrodem piwnym. Spotkanie i wręczenie nagród w ich „niemieckiej” edycji miało mieć miejsce podczas tegorocznej wystawy  High Endu. Tym razem nagrodę odebrać miał Rune Skov z GRYPHON AUDIO DESIGNS, za odtwarzacz CD Ethos (recenzja TUTAJ), jeden z – jak sądzi Wojtek Pacuła – rzadkich odtwarzaczy CD z najwyższej półki, oraz Alan Ainslie, który wprowadził do Europy markę MELCO, jak również dyrektor zarządzający Melco Daniel Raggett.

Nagroda dla nich został a przyznana za drogie, ale mimo to bardzo rozsądnie wyceniony audiofilski przełącznik LAN S100 (recenzja TUTAJ), który wyróżnia się, poza niezwykle pozytywnymi efektami dźwiękowymi, całkowicie unikalnymi, a czasem zaskakującymi rozwiązaniami technicznymi.

Alan-10d

Kiedy wszystko się ułoży, autor też się bawi


Z bawarskimi przysmakami kulinarnymi czy bez nich, z piwem, czy bez niego – obie międzynarodowe nagrody zostały oczywiście przyznane, pomimo ograniczeń w podróżowaniu i zamkniętych restauracji. Do każdej nagrody dodaliśmy więc solidną, odporną na działanie tropików skrzynię, a całość była już w drodze do Danii i Anglii. Chcieliśmy udokumentować ceremonię wręczenia nagród za pomocą wideokonferencji, ale wierzcie lub nie, ale pięć osób z zamiłowaniem do technologii nie potrafiło nawiązać rozmowy. Czy Skype naprawdę powinien być bardziej skomplikowany niż high-end lub technologia sieciowa?

Rune-02r

Rune Skov z nagrodą dla CD Ethos Gryphon Audio Designs


Ostatecznie rozmawialiśmy wraz z Wojtkiem Paculą w różne dni ze zdobywcami nagród, co również wyjaśniałoby różne tła zdjęć, ale nie tylko zła jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia: bez bezpośredniego kontaktu nawet najbardziej zabawne rozmowy są tylko w połowie tak miłe, jak te prowadzone na żywo. Miejmy nadzieję, że może nie w tym roku, na targach w Warszawie, bo listopadowa impreza może nie dojść do skutku, ale może w przyszłym roku będziemy mieli możliwość osobistego wręczenia nagród STATEMENT in High Fidelity w trzeciej edycji (2020 v2)!

Alan-10a

Daniel Raggett z nagrodą dla Melco S100


Tekst: Dirk Sommer/hifistatement.net

Foto: Skype/Dirk SommerKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer