20 Kwiecień 2020

SOUNDEDIT ‘20 – Roger Eno & Hania Rani

Występy Rogera Eno & Hani Rani na SOUNDEDIT

Źródło: SOUNDEDIT

Artyści wystąpią 22 października w Klubie Wytwórni. Będzie to pierwszy koncert Rogera Eno w Polsce.  Tego samego dnia na festiwalowej scenie pojawi się znana, ceniona polska pianistka i wokalistka – Hania Rani.

Roger Eno karierę nagraniową rozpoczął od pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu Davida Lyncha pt. Diuna. Wyspecjalizował się właśnie w muzyce ilustracyjnej. Uważa, że muzyka powinna tworzyć atmosferę zamiast dominować. Artysta komponuje muzykę filmową i teatralną. Definiuje się go również jako twórcę ambientu. W jego dyskografii znajduje się kilkadziesiąt autorskich albumów, współpracował z takimi artystami jak m.in.: David Gilmour z Pink Floyd, Lou Reed, Beck czy Jarvis Cocker z grupy Pulp.

W marcu tego roku Roger i Brian Eno wydali pierwszą wspólną płytę – Mixing Colours. Utworem promującym płytę była kompozycja Celeste.

Hania Rani pojawiła się już na Festiwalu Soundedit w ramach cyklu Soundedit Spotlight (2017). O jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Występowała na wielu prestiżowych scenach Europy oraz poza nią m.in. w Japonii i Izraelu.

5 kwietnia 2019 roku ukazał się jej debiutancki album Esja wydany przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (m.in. publikującą nagrania Portico Quartet, Go Go Penguins i Matthew Halsalla). Premiera singla Glass miała miejsce na antenie BBC Radio 6, w audycji Mary Anne Hobbs. Drugi album Home będzie miał premierę digitalową 29 maja, krążek w wersji fizycznej – CD i LP, trafi do sklepów muzycznych 3 lipca. Pierwsze dwa single Leaving i F Major miały premierę ponownie w BBC6 u Mary Anne oraz NDR i BBC4, które poświęciło Hani ponadto całą audycję dotyczącą jej twórczości.

Hania Rani oraz Roger Eno wystąpią podczas 12. edycji Festiwalu Soundedit 22 października (czwartek) w łódzkim Klubie Wytwórnia. Początek koncertów – godz. 19.00. Pierwsza pula biletów – 90 zł – pojawi się niebawem w sprzedaży. Bilety na festiwalowe wydarzenia można kupić w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl), w sieci salonów: Media Markt, Empik oraz na stronach bilety24.pl, ticketmaster.pl i going.pl.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

FOTO: mat. pras. org.Więcej o...
SOUNDEDIT 20 Roger Eno Hania Rani

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer