29 Maj 2019

Sound United przejmuje dział konsumenckiego audio Onkyo Corporation

INNE

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Horn Distribution, polski dystrybutor takich marek, jak Denon czy Marantz oraz wieloletni partner Sound United, poinformowała o zawarciu wstępnego porozumienia przez Sound United a Onkyo Corporation o przejęciu działu konsumenckiego audio tej drugiej firmy.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze ustępy oficjalnej informacji Sound United w języku polskim w tłumaczeniu pracowników Horn Distribution:

 

Sound United zawarło wstępne porozumienie w sprawie przejęcia działu home audio Onkyo Corporation.

Sound United LLC, spółka macierzysta Denon, Polk Audio, Marantz, Definitive Technology, HEOS, Classé i Boston Acoustics ogłosiły dziś, że zawarły umowę wstępną na zakup działu konsumenckiego audio należącego do Onkyo Corporation, do którego należą marki Onkyo, Pioneer, Pioneer Elite i Integra. Wstępna umowa umożliwi obu firmom szybkie rozpoczęcie negocjacji ostatecznych warunków i umów. Kevin Duffy, obecny dyrektor generalny Sound United, będzie prezesem nowo połączonych firm. Transakcja odzwierciedla kontynuację koncentracji Sound United na zaspokajaniu zapotrzebowanie konsumentów na najlepiej brzmiące i najbardziej zaawansowane technologicznie produkty audio. Rozszerzony portfel marek pozwoli Sound United lepiej obsługiwać klientów premium, oferując produkty dostosowane do ich specyficznych potrzeb.

Inwestowanie w dodatkowe marki umożliwia Sound United lepsze wprowadzanie innowacji w kategoriach produktów, zestawach funkcji, partnerach technologicznych i w określaniu celów konsumenckich. Jako lider w szybko rozwijających się kategoriach bezprzewodowych głośników ze sterowaniem głosowym i soundbarów, Sound United chętnie inwestuje w rozwój nowych produktów z myślą o uzyskaniu dodatkowych korzyści z obszernego dziedzictwa innowacji marek Onkyo i Pioneer. Łącząc siły najlepszych na świecie talentów inżynierii w dziedzinie elektroniki i akustyki, Sound United będzie w stanie kontynuować historię niezrównanego rozwoju produktów. Te rozszerzone możliwości będą mogły również zaoferować powiększoną wydajność produkcyjną, przyspieszone cykle rozwojowe i połączoną działalność biznesową, dając w efekcie lepszą pozycję do inwestowania w przyszłość kategorii audio premium.

Zakończenie transakcji jest uzależnione od spełnienia wielu warunków, w tym podpisania umowy końcowej, zatwierdzenia przez organy regulacyjne i akcjonariuszy Onkyo Corporation na dorocznym walnym zgromadzeniu, które mają się odbyć około 26 czerwca 2019 roku.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer