22 Marzec 2021

Sony + Amazon Music HD = 360 Reality Audio

Firma Sony odpowiada na Dolby Atmos za pośrednictwem Amazon Music HD w głośnikach SRS-RA5000 i SRS-RA3000

Źródło: Sony

→ TECHNIKA

Firma Sony ogłosiła, że ​​od 6 kwietnia 2021 roku jej klienci w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii będą mogli cieszyć się dźwiękiem 360 Reality Audio za pośrednictwem domowych głośników bezprzewodowych Sony, korzystając z usługi Amazon Music HD do przesyłania strumieniowego w jakości CD.

Sony-SRS-RA5000-2

Dwa modele obsługujące 360 Reality Audio (czyli zastrzeżoną technologię dźwięku przestrzennego firmy Sony, która konkuruje z Dolby Atmos oraz Spatial Audio firmy Apple) za pośrednictwem Amazon Cast, to RA5000 i RA3000 – wprowadzone na rynek w styczniu 2021 roku.

Pliki 360 Reality Audio są przesyłane strumieniowo przez Wi-Fi za pośrednictwem usługi Amazon Music HD premium. Ponadto Immersive Audio Enhancement, algorytm firmy Sony, obiecuje poprawić wrażenia dźwiękowe dowolnej dwukanałowej ścieżki stereo, tworząc dźwięk wypełniający pomieszczenie.

Andre Stapleton, globalny dyrektor ds. Kontaktów z artystami i wytwórniami w Amazon Music, powiedział:

Uważamy, że jakość dźwięku ma znaczenie, a dzięki rozszerzeniu możliwości audio Amazon Music HD o nowe domowe głośniki bezprzewodowe Sony, więcej ludzi niż kiedykolwiek będzie mogło cieszyć się muzyką w jej najwyższej jakości jakość.

Richard Palk, szef marketingu i planowania produktów w Sony Europe, dodaje:

Jesteśmy dumni z ciągłego rozwoju ekosystemu 360 Reality Audio i cieszymy się, że Amazon Music HD jest nowym partnerem do przesyłania strumieniowego naszych nowych głośników domowych klasy premium.

1000 utworów, które  zostały wprowadzone w 2019 roku przez firmę Sony powiększyło się obecnie do około 4000 utworów takich artystów jak Megan Thee Stallion, Noah Cyrus, Zara Larsson, Paloma Faith i nie tylko. Sony 360 Audio umożliwia artystom i twórcom tworzenie muzyki poprzez mapowanie źródeł dźwięku, takich jak wokale, chórki i instrumenty, z informacjami o położeniu i umieszczanie ich w kulistej przestrzeni. To rewolucyjne doświadczenie muzyczne, oparte na technologiach dźwięku przestrzennego firmy Sony, obiecuje wywołać uczucie przebywania w studiu muzycznym lub miejscu koncertu na żywo – wszystko to bez wychodzenia z domowego zacisza.

Nie masz konta Amazon Music HD? W porządku – oprócz Amazon Music HD, 360 Reality Audio jest dostępne do przesyłania strumieniowego za pomocą serwisu Tidal.

Cena

  • RA5000: 499 funtów

  • RA3000 299 funtów

www.SONY.net

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
360 REALITY AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer