24 Sierpień 2020

Record Store Day już 29 sierpnia

Pierwszy z trzech tegorocznych Record Store Day już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia

Źródło: Record Store Day

Jak informowaliśmy 14 maja tego roku, z powodu pandemii tegoroczna impreza Record Store Day, święto niezależnych sklepów płytowych, które miało mieć miejsce 18 kwietnia, a potem 20 czerwca, została odwołana, a następnie przełożona na TRZY osobne dni. Pierwsza z serii już w tę sobotę!

W tym roku RDS obchodzone będzie po raz trzynasty. W Polsce impreza  oficjalnie organizowana jest po raz drugi. Za organizację odpowiada warszawski sklep Winylowa, który jest jedynym oficjalnym przedstawicielem marki w Polsce i jako jedyny uzyskał zgodę i akceptację na organizację tego święta w Polsce od właścicieli marki RSD.

Z powodu globalnej sytuacji związanej z rozprzetrzenianiem się koronawirusa, tegoroczna edycja Record Store Day została podzielona na trzy odrębne wydarzenia noszące nazwę RSD Drops:

  • 29 sierpnia
  • 26 września
  • 24 października

Lista tegorocznych tytułów RSD także została podzielona na trzy części i jest dotępna na stronie www.recordstoredaypolska.com.

W tym roku, jako Record Store Day w Polsce, wydaano w Polsce 10 tytułów, które miały być dystrybuowane podczas RSD. Część z nich trafiła do sklepów już 20 czerwca, kiedy toWinylowa  zorganizowała we wszystkich sklepach biorących udział w RSD akcję #winylowasobota. Pozostałe trzy tytuły będą miały premierę 29 sierpnia. Są to:

  • Taco Hemingway Szprycer,
  • Adam Czerwiński, Krzesimir Dębski, Wojciech Niedziela Two Out Of Two: Reference Acoustique (nasza recenzja TUTAJ),
  • Percival Wild Hunt Live Pyrkon 2018.

Albumy Adama Czerwińskiego, Krzesimira Dębskiego, Wojciecha Niedzieli Two Out Of Two: Reference Acoustique i Wild Hunt Live Pyrkon 2018 zespołu Percival znalazły się w globalnej dystrybucji, co oznacza, że będą dostępne w sprzedaży europejskiej, amerykańskiej i japońskiej! Według ostatnich danych, tytuły te zostały już w całości zarezerwowane przez amerykańskie sklepy muzyczne i poajwią się tam w sprzedaży detalicznej 29 sierpnia!

W polskiej edycji Record Store Day bierze udział 30 sklepów muzycznych w całej Polsce, których pełną listę można znaleźć na stronie recordstoredaypolska.com.

Zapraszamy 29 sierpnia na Record Store Day!

Kontakt do głównego organizatora

WINYLOWA

Morcinka 5/17, Warszawa

muza@winylowa.pl

www.recordstoredaypolska.com

www.facebook.com/recordstoredaywpolsce

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer