19 Październik 2016

Razer – THX

INNE

Źródło: KOOL THINGS

Razer potwierdził dziś zakup większości aktywów THX Ltd. i przyłączenie do zespołu zarówno zarządu, jak i pracowników firmy. Szczegółowe informacje finansowe na temat transakcji – która miała miejsce w pierwszej połowie października – nie zostały ujawnione.

“Razer ma wizję innowacji na każdym poziomie rozrywki, wizję zgodną z tą, której orędownikiem THX pozostawało w całej swojej 30-letnią już historii” – powiedział Min-Lang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. “Zakup ten pozwoli nam wzmocnić swoją pozycję lidera na rynku gamingowym jednocześnie poszerzając nasze pole działania w projektowaniu produktów i rozwoju technologii o nowe aspekty rozrywki, takie jak muzyka czy film.”

THX działać będzie jako niezależna firma pod własnym zarządem, poza głównym nurtem działań firmy-matki. Co więcej, dział zajmujący się technologią audio będzie mógł we własnym zakresie pozyskiwać partnerów i nawiązywać umowy z innymi niż Razer producentami sprzętu, dostawcami usług i partnerami finansowymi.

„Od ponad 30 lat THX szczyci się zasłużoną pozycją jednego ze światowych liderów technologii audio i certyfikacji” – powiedział Laurie Fincham, główny inżynier technologii audio THX. “Waga, którą Razer przywiązuje do designu i innowacji powoduje, że ekscytuję się naszym nowym partnerstwem. Razer będzie wspierać nas w realizacji naszych wizji nowych doświadczeń audiowizualnych”.

CEO THX, Ty Ahmad-Taylor, dodaje: “Naszym priorytetem było zawsze, by każdy – niezależnie od wybranego medium – mógł doświadczyć rozrywki na najwyższym poziomie jakości. We współpracy z Razer możemy kontynuować ekspansję na jeszcze niezbadane obszary, jednocześnie dostarczając klientom doskonałe rozwiązania dostosowane do ich stale ewoluujących potrzeb. Jako samodzielna firma THX będzie blisko współpracować z Razer, ale będzie też nadal obsługiwać naszych dotychczasowych partnerów w przemyśle rozrywkowym”.

Jak opisuje to Tan, “największa, monumentalna wartość THX leży w kompetencjach firmy w dziedzinie certyfikacji, optymalizacji audio i sprawach własności intelektualnej. Spodziewamy się, że Ty, Laurie, kadra kierownicza i pracownicy THX, którzy także zostają na pokładzie, będą kontynuować pracę jako światowy lider innowacji i technologii w obszarze audiowizualnym”Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer