03 Grudzień 2019

RAAL-Requisite SR1a | słuchawki wstęgowe

Słuchawki RAAL-Requisite SR1A to pierwsze na świecie słuchawki ze wstęgowymi membranami

Źródło: MIP

RAAL-Requisite SR1A – to efekt współpracy dwóch firm: serbskiej manufaktury RAAL, specjalizującej się w produkcji znanych, wykonywanych ręcznie przetworników wstęgowych, oraz firmy Requisite wywodzącej się z USA, specjalizującej w produkcji urządzeń studyjnych, takich jak: mikrofony, monitory odsłuchowe i kompresory.

Współpraca zaowocowała powstaniem całkowicie innego produktu. Na stelażu okalającym głowę umieszczono głośniki wstęgowe pracujące w pełnym zakresie pasma słyszalnego dla ucha ludzkiego. Industrialny dizajn i wykorzystaniem takich materiałów, jak stal i włókno węglowe ma przykuć uwagę i wyróżnić produkt.

Jak czytamy w materiale prasowym:

„Wrażenia soniczne, które zapewnią nam RAAL-Requisite SR1A, to poziom, absolutnie niedostępny dla słuchawek wykonanych w „konwencji klasycznej”, bowiem nie mamy tutaj do czynienia z klasycznymi słuchawkami zamkniętymi bądź otwartymi.”

W RAAL-Requisite SR1A pełnozakresowe głośniki wstęgowe umieszczone są w otwartych komorach, swego rodzaju „skrzydłach”, które opierają się na skroniach słuchacza i są ruchome. Pozwoliło to uzyskać efekty przestrzenne niedostępny w innych produktach. W tych słuchawkach słuchacz, bądź realizator, jest w stanie aktywnie, w czasie rzeczywistym, zmienić ustawienie wspomnianych wyżej skrzydeł, zmieniając tym samym scenę utworu.

Cena RAAL-Requisite SR1A w Polsce wynosi 18 000 złotych. Można je odsłuchać w sieci specjalistycznych sklepów MP3Store. W cenie otrzymujemy słuchawki z 7-calowym kablem, interfejs wraz z okablowaniem, służący do podłączenia wzmacniacza, oraz specjalną walizkę, w której mieści się cały zestaw.

Specyfikacja techniczna

Przetwornik: wstęgowy (True Ribbon Technology)

Pasmo przenoszenia: 33 Hz – 30 kHz

Impedancja: 0,2 Ω (z okablowaniem z zestawu)

Impedancja Interfejsu: 6 Ω

Czułość: 91 dB/1 W

Max SPL: 111 dB

Waga: 425 g

Uwaga: Zalecana moc wzmacniacza głośnikowego: min 100 W/kanał

Dystrybucja w Polsce: MIP



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer