16 Czerwiec 2020

Qobuz w urządzeniach firmy Naim

Serwis streamingowy Qobuz dostępny w natywnej formie z urzadzeniach Naim Mu-so 2. generacji

Źródło: NAIM AUDIO

Naim Audio, brytyjski specjalista z 47-letnim doświadczeniem w dziedzinie audio, poinformował o kompatybilności swoich urządzeń z obsługą serwisu streamingowego Qobuz.

Ten audiofilski, oferujący nieskompresowane pliki hi-res serwis, może być teraz obsługiwany przez rodzinę wielokrotnie nagradzanych głośników bezprzewodowych Mu-so 2. generacji. Integracja, dostępna za pośrednictwem bezpłatnego bezprzewodowego uaktualnienia oprogramowania, umożliwi bezproblemowy dostęp do usług strumieniowych Qobuz – w tym strumieniowania muzyki w wysokiej rozdzielczości – z poziomu aplikacji sterującej Naim.

Qobuz oferuje obecnie najbardziej wszechstronny katalog muzyki w jakości CD i największy wybór albumów w studyjnej jakości w wysokiej rozdzielczości. Usługi transmisji strumieniowej są obecnie dostępne w 12 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

Aktualizacja rodziny Mu-so 2. generacji oznacza, że ​​strumieniowanie muzyki w wysokiej rozdzielczości Qobuz będzie natywnie dostępne w pełnej gamie produktów streamujących najnowszej generacji Naim; systemy Uniti Atom, Star i Nova oraz odtwarzacze sieciowe ND5 XS2, NDX 2 i ND 555 otrzymały aktualizację w lutym.

„Wspaniale jest wydać kolejną bezpłatną aktualizację dla naszej rodziny muzyki. Właściciele Naim mogą teraz bezproblemowo przesyłać strumieniowo muzykę w wysokiej rozdzielczości z serwisu Qobuz do dowolnego urządzenia Naim, od naszego podstawowego Mu-so Qb 2. generacji, aż do naszego flagowego odtwarzacza sieciowego ND 555 ”- mówi CHARLIE HENDERSON, Naim Managing Dyrektor.

„Przez dziesięciolecia Naim reprezentował to, co najlepsze w odtwarzaniu w wysokiej rozdzielczości, co czyni go idealnym partnerem dla usługi przesyłania strumieniowego Qobuz Hi Res. Obie firmy dążą do zapewnienia wysokiej klasy jakości dźwięku i obie starają się, aby żaden detal z ulubionej muzyki nie został zgubiony. Rodzina Mu-so 2. generacji reprezentuje najlepsze dostępne odtwarzacze stacjonarne, nie tylko w liczbach, ale z prawdziwą jakością dźwięku high-end. Seria Mu-so jest znakomicie rozpakowuje pliki muzyczne Qobuz 24/192, dzięki czemu moze konkurować z wieloma pełnowymiarowymi systemami” – mówi z kolei DAVID SOLOMON, „Chief Hi Res Music Evangelist” (jak się podpisuje) w firmie Qobuz.

Aby korzystać z usług przesyłania strumieniowego Qobuz, użytkownicy będą potrzebować subskrypcji: 30-dniowe bezpłatne wersje próbne są dostępne poprzez łącze w aplikacji sterującej Naim, która jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android.

www.naimaudio.com

www.qobuz.com

Tekst: mat. prasowe

Fot. mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer