03 Czerwiec 2016

Pylon Audio OPAL MONITOR

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: PYLON AUDIO

Firma Pylon Audio wprowadziła do sprzedaży nowy model podstawkowych kolumn głośnikowych – Opal Monitor.

Jest to to konstrukcja dwudrożna, oparta o głośnik niskośredniotonowy autorstwa Polaków – PSW 18.8 CS/M. Woofer został przystosowany do warunków pracy w mniejszej obudowie poprzez zmianę podatności zwieszeń. W zakresie średnich tonów papierowa membrana poddana procesowi coatingu oferuje, jak podaje producent, „brzmienie selektywne z dozą ciepła”. Górę pasma powierzono 25 mm jedwabnej kopułce wysokotonowej, która dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiła zbliżenie centrów akustycznych zestawu głośnikowego.

18 mm korpus wraz z tyłem obudowy został połączony z pogrubionym 22 mm ekranem, mającym na celu zredukowanie wszelkich drgań ścianki frontowej. Dodatkowym elementem usztywniającym całość konstrukcji jest umieszczone w newralgicznym miejscu wzmocnienie. Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12-20 m2.

Opal Monitor (jak cała linia Opal) oferować mają „ponadprzeciętną czytelność średnicy”. Firma Pylon Audio twierdzi, iż „jest to zestaw, który z powodzeniem można wykorzystać w domowym studio nagraniowym, a całość jest tak skomponowana by nie popadała w techniczną manierę”. Jak producent kontynuuje: „Projektowi całej serii Opal przyświecała ta sama idea: stworzenie neutralnego zestawu głośnikowego, który oprócz wglądu w nagranie daje przyjemność podczas słuchania muzyki. Zestaw umożliwia komfortowy odsłuch z niewielkiej odległości, scena dźwiękowa jest sugestywna a oderwanie się dźwięku od kolumn nie przysparza żadnego kłopotu. Brzmienie jest wysycone z dobrze kontrolowanym basem, nadający utworom zwartości i szybkości. Ogólna czytelność i wgląd w nagranie jest mocnym punktem całej linii Opal”.

Kolumny Pylon Audio Opal Monitor są już dostępne w sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: wenge, orzech oraz czarnej.

Specyfikacja techniczna:

Impedancja: 8 omów
Pasmo przenoszenia: 45 – 20 000 Hz
Moc nominalna: 60 W
Moc maksymalna: 100 W
Efektywność: 86 dB
Wymiary (S x W x G): 190 x 400 x 280 mm
Waga: 7,5 kgWięcej o...
PYLON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer