14 Marzec 2021

Primary Control ma polskiego dystrybutora

Niderlandzki producent ma polskiego dystrybutora – firmę GALERIA AUDIO

Źródło: Galeria Audio

DYSTRYBUCJA

Niderlandzka firma Primary Control jest producentem ramion gramofonowych Arrow, Reference, Gravity i FCL oraz  gramofonu z bezpośrednim napędem o nazwie Kinea.

Primary Control arm High Fidelity News

Gramofony z bezpośrednim napędem to od wielu lat mocno niedoceniana technologia. Po „zalaniu” rynku w latach 70. i 80. tanimi gramofonami z bezpośrednim napędem i wysokim momentem obrotowym ten rodzaj konstrukcji niemal całkiem zniknął z rynku high-end.
Zespół Primary Control uznał, że ta niechęć rynku audio do gramofonów o bezpośrednim napędzie jest nieuzasadniona. Z taka myślą powstał gramofon Primary Control Kinea.

Firma  oferuje do swojego gramofonu  ramiona  spełniające założenia konstrukcji unipivot, ale – jak czytamy w materiałach prasowych – „wolne od jej wad”. Zastosowano w nich specjalny rodzaj magnesu oraz cewki, które są zasilane stałym  źródłem napięcia, dzięki czemu eliminowany jest luz, a ramię jest stabilne. Środek ciężkości  i łożysko są w tym samym miejscu co zapewnia balans dynamiczny. Obsługa tego ramienia przypomina tę znaną z łożysk kardanowych.

Bernd Hemmen, człowiek stojący za marką Primary Control, widzi swoją twórczość w audio jako formę ekspresji samego siebie. Jego celem jest, jak czytamy, tworzenie przedmiotów, które mówią same za siebie i potrafią odtwarzać muzykę, na najwyższym możliwym poziomie.

www.PRIMARYCONTROL.nl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer