07 Styczeń 2015

Pioneer PL-30

GRAMOFON

Źródło: PIONEER

Pioneer zapowiedział premierę gramofonu PL-30. Urządzenie to ma łączyć w sobie łatwość użytkowania oraz analogowe i satysfakcjonujące brzmienie.

Najnowszy gramofon Pioneera może pochwalić się wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, dzięki czemu PL3- możemy bezpośrednio podłączyć do prawie wszystkich wzmacniaczy czy amplitunerów. W zestawie do gramofonu dołączana jest także wkładka od Audio Technica.

PL-30 to także produkt w pełni zautomatyzowany. Oznacza to, że po naciśnięciu odpowiedniego przycisku ramie gramofonu zostanie umieszczone nad początkowymi rowkami czarnej płyty i zostanie na nie opuszczone. Po zakończeniu odtwarzania płyty ramie powróci na swoje miejsce.

Projektanci gramofonu zwracają również uwagę na jego budowę, mającą na celu wyeliminowanie szkodliwych wibracji, których obecność znacznie pogarsza jakość brzmienia. By temu przeciwdziałać PL-30 został wyposażony m.in. w ciężki aluminiowy talerz i 5 mm gumową matę, które skutecznie tłumią wibracje.

Dokładna data oraz cena PL-30 nie jest jeszcze znana.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer