01 Styczeń 2021

PATRICIA BARBER „Higher” | SACD

Pierwsza wielokanałowa płyta SACD w katalogu Impex Records

Źródło: Impex Records

MUZYKA | PREMIERA

Wydawnictwo IMPEX Records poinformowało o wydaniu płyty Patricii Barber pt. „Higher”. Ukazuje się ona na płycie SACD – zarówno z materiałem stereofonicznym, jak i wielokanałowym 5.1.

 • Pierwsze w historii wydawnictwo SACD/hybrydowe 5.1/2.0 od Impex Records

 • Miks stereo i dźwięku przestrzennego w Skywalker Sound

 • Mastering Boba Ludwiga w Gateway Mastering

 • Nowe, unikatowe zdjęcia oraz esej pióra Patricii Barber


PATRICIA BARBER „Higher” High Fidelity (2)


PROGRAM

 1. Muse

 2. Surrender

 3. Pallid Angel

 4. The Opera Song

 5. High Summer Season

 6. The Albatross Song

 7. Voyager

 8. Higher

 9. Early Autumn

 10. In Your Own Sweet Way

 11. Secret Love

 12. The Opera Song with Katherine Werbiansky

W ramach pierwszej pełnej współpracy z Patricią Barber, amerykańskie wydawnictwo Impex Records przygotowało premierową płytę SACD z dźwiękiem wielokanałowym, album Higher. Ten spektakularny zestaw, nagrany i zmiksowany przez jej długoletniego współpracownika, wielokrotnie nagradzanego Nagrodą Grammy, JIMA ANDERSONA, zawiera wyjątkowy cykl utworów zinterpretowanych w idiomie jazzowym, który – jak czytamy w materiałach prasowych – „zgłębia tajemnice, które nas łączą”.

Barber mówi o swoim sześcioletnim procesie twórczym: „ten album jest manifestacją mojej ciężko wypracowanej harmonicznej ewolucji”. Artystka kontynuuje mieszanie klasycznych i nowoczesnych idiomów, zarówno muzycznych, jak i lirycznych, tworząc hybrydę, która daje to, co najlepsze z obu światów: klasycznie zorientowaną muzykę, z miejscem na improwizację.

Ekskluzywna wersja SACD Impex Records zawiera cztery dodatkowe utwory: standardy jazzowe Early Autumn, Secret Love i In Your Own Sweet Way, a także dłuższą wersję The Opera Song z liryczną sopranistką Katherine Werbiansky. Warstwy SACD 5.1 i 2.0 zostały przetransferowane do DSD z oryginalnych plików DXD (352,8 kHz/32 bity). Dyrektorem technicznym był Ulrike Schwarz z Anderson Audio w Nowym Jorku, a materiał został zarejestrowany za pomocą przetworników D/A i zegara taktującego szwajcarskiej firmy MERGING TECHNOLOGIES.

www.impexrecords.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasowe

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer