03 Październik 2016

Paradigm PERSONA

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: POLPAK

Firma Paradigm wprowadziła do sprzedaży nową serię kolumn głośnikowych Persona. Polska premiera wchodzącego w skład linii Persona modelu 7F została przewidziana na wystawę Audio Video Show 2016, która odbędzie się w dniach 4-6 listopada w Warszawie.

Kolumny z rodziny Persona – jak podaje firma Polpak, polski dystrybutor marki – „zostały zaprojektowane tak, aby wziąć całą odpowiedzialność za jakość dźwięku, praktycznie niknąc w bezprecedensowym poziomie realizmu i przejrzystości brzmienia”. Ma być to efektem zaawansowanego procesu projektowania, wspomaganego przez analizę Metodą Elementów Skończonych (MES) oraz modelowanie komputerowe. Producent zwraca uwagę m.in. na wykorzystanie berylu, czyli high-endowego materiału używanego w znacznie droższych modelach kolumn. Co więcej, seria Persona wykorzystuje technologię Truextent, która została specjalnie opracowana, aby osiągnąć sztywniejsze i znacznie lżejsze materiały szczelinowe. Umożliwia to – jak podaje Polpak – „doskonałą jakość przesyłu impulsów oraz przejrzystość, ze znikomo małymi odbiciami akustycznymi”. Paradigm poświęcił też wiele uwagi obudowom, które nie tylko mają elegancko wyglądać, ale i pozytywnie wpływać na jakość dźwięk. Służyć ma temu wykorzystanie plastycznego kleju obrobionego ultradźwiękami w celu przyspieszenia procesu utwardzania, który zajmuje niemalże tydzień.

Kolumny Paradigm z linii Persona wejdą do sprzedaży w listopadzie tego roku. Poniżej można zapoznać się z polskimi cenami:

Persona 9H – 179 000 zł
Persona 7F – 129 000 zł
Persona 5F – 87 900 zł
Persona 3F – 51 900 zł
Persona C – 38 900 zł/sztuka
Persona B – 35 900 złWięcej o...
PARADIGM

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer