01 Sierpień 2016

Nowości w firmie Solid Core Audio (lipiec 2016)

DYSTRYBUCJA

Źródło: Q21

W salonie Q21 pojawiły się kable zasilające marki Solid Core Audio. Pierwszym – a zarazem najtańszym – przewodem w ofercie tego producenta jest model Power No.6. Jak można przeczytać w oficjalnej notce prasowej przesłanej przez pabianicki salon, jest on dedykowany „nie tylko budżetowym systemom hi-fi, ale odpowiednio dobrany sprawdzi się również w klasie średniej hi-fi”. Jak Q21 dodaje, „ma on za zadanie pokazać, że również budżetowe systemy potrafią rozwinąć skrzydła przy odpowiednim zasilaniu, a przesiadka z sieciówki dołączonej do sprzętu zaowocuje olbrzymim skokiem jakościowym”.

Kabel został zbudowany z trzech żył z miedzi beztlenowej 14AWG o grubości 2,1 mm każda, na zewnątrz izolowanych elastycznym polietylenem. Konstrukcja zapewnia pewny, niczym niezdławiony przepływ prądu, a co za tym idzie wolny od zakłóceń sygnał. Model ten występuje z dwoma rodzajami wtyków z mosiądzu: pierwsza wersja pokryta jest warstwą złota, druga zaś – rodu. Jak stwierdza Q21, „brzmienie charakteryzuje się wspaniałą głębią oraz dobrze rysowanymi planami; szczegółowa góra pasma oraz bogata w detal średnica to główne zalety No. 6”.  Wtyki SCHUCKO i IEC posiadają oznaczenia poprawnej fazowości, która jest niezmiernie ważnym aspektem dla prawidłowego funkcjonowania sprzętu audio.

Z pełną ofertą okablowania Solid Core Audio można zapoznać się pod TYM linkiem.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer