22 Marzec 2020

NORAH JONES – nowy album już 8 maja!

8 maja ukaże się nowy album NORAH JONES zatytułowany „Pick Me Up Off The Floor”

Źródło: BLUE NOTE

BLUE NOTE RECORDS, wydawca Norah Jones, poinformował o nowym albumie artystki pt. Pick Me Up Off The Floor, który ukaże się 8 maja. Już teraz można jednak składać pre-ordery po niższej cenie; wersja CD dostępna jest w limitowanym nakładzie z podpisem artystki!

Lista utworów:

 1. How I Weep
 2. Flame Twin
 3. Hurts To Be Alone
 4. Heartbroken, Day After
 5. Say No More
 6. This Life
 7. To Live
 8. I’m Alive
 9. Were You Watching?
 10. Stumble On My Way
 11. Heaven Above

Siódmy album studyjny Norah Jones zbudowany został wokół serii singli z ostatnich dwóch lat – okazało się, że te niepublikowane utwory niespodziewanie połączyły się w spójny album o wyjątkowym pięknie. Pick Me Up Off The Floor to dzieło wielu znanych producentów, od Briana Blade’a po Jeffa Tweedy’ego. Płytę zapowiada singiel I’m Alive, efekt współpracy z Jeffem Tweedym z zespołu Wilco.

W oświadczeniu dla prasy Jones szczegółowo opisała inspirację i proces twórczy związany z albumem, który powstał podczas owocnej sesji z jej stałym perkusistą Brianem Blade:

„Mieszkając w tym kraju – na tym świecie – przez ostatnie kilka lat myślę, że jest coś więcej pod powiedzeniem „‘Lift me up.” Spróbujmy wydostać się z tego bałaganu i coś wymyślmy ”- powiedziała. „Jeśli na tym albumie jest ciemność, nie ma to oznaczać zbliżającego się poczucia zagłady, bardziej przypomina to ludzkie pragnienie bliskosci z kimś innym. Niektóre, bardziej osobiste utwory, dotyczą także szerszych problemów, z którymi wszyscy się borykamy. Z drugiej strony, niektóre utwory, które dotyczą bardzo konkretnych rzeczy z „wielkiego świata”, wydają mi się jednocześnie bardzo osobiste. ”

I dodaje: „Nie wiem, czy byłam w takiej specjalnej strefie, czy ten proces coś we mnie włączył, ale w ubiegłym roku czułam się bardziej kreatywna niż kiedykolwiek wcześniej”.

W projekcie udział biorą także basiści Christopher Thomas, John Patitucci, Jesse Murphy i Josh Lattanzi; perkusiści Nate Smith, Dan Rieser i Josh Adams; klawiszowiec Pete Remm, gitarzysta steel Dan Iead, skrzypkowie Mazz Swift i Ayane Kozasa, wiolonczelista Paul Wiancko, perkusista Mauro Refosco, wokaliści Ruby Amanfu i Sam Ashworth, trębacz Dave Guy i saksofonista tenorowy Leon Michels.

Album ukaże się w postaci płyty Compact Disc oraz na krążku LP; dostępny będzie również w formie plików, jednak nie wiadomo w jakiej jakości. Wersja CD będzie miała formę czteroczęściowego digipacku, a LP zostanie wydany na standardowym czarnym winylu o wadze 140 g.

Album Norah Jones pt. Pick Me Up Off The Floor dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawcy, BLUE NOTE RECORDS.

Zdj.: Blue NoteWięcej o...
NORAH JONES Pick Me Up Off The Floor

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer