Brytyjska firma Node proponuje wersję specjalną wyjątkowych kolumn Helixa.
W 2018 roku Node wprowadziła na rynek model Hylixa, pierwszy na świecie głośnik „Helical Bass”, którego konstrukcja zawdzięcza wiele zaawansowanemu laserowemu drukowaniu 3D. Jak czytamy w materiałach prasowych, rezultatem było „wyróżniające się rozszerzenie basów i obrazowanie dzięki spiralnej wewnętrznej linii transmisyjnej i opływowemu profilowi zewnętrznemu”. Od tego czasu zespół Node z Cambridge był zajęty dalszym udoskonalaniem brzmienia i estetycznego piękna Hylixy, czego kulminacją jest Hylixa Signature.
Najbardziej widoczna jest zupełnie nowa konstrukcja podstawy, zawierająca ciężką tarczę, która została wykonana z solidnego elementu ze stali nierdzewnej. Pomaga on zredukować niepożądaną energię wibracji i zapewnia wysoką estetykę. Zniknęło wytłaczane aluminium, które zostało zastąpione pojedynczym, spawanym laserowo elementem z tego samego dynamicznie anizotropowego materiału szkło-nylon, co obudowa głośnika. Zapewnia to większą przestrzeń wewnętrzną dla nowej zwrotnicy, całkowicie eliminując bliskość metalowych elementów, które mogą pogorszyć jakość sygnału.
Zwrotnica Hylixa to również pierwszy w branży układ zamknięty w swojej obudowie 3D, która obejmuje każdy element w sztywnym korpusie, aby zmniejszyć wibracje. Hylixa Signature idzie o krok dalej. Większa, kontrolowana laserowo struktura jeszcze dokładniej obejmuje elementy zwrotnicy.
Dyrektor Node, Ashley May, wyjaśnia:
Nasze głośniki Hylixa wykorzystują laserowy druk 3D, aby dostarczyć produkt, w którym akustyka i estetyka są zbieżne. Jednak jako innowatorzy i inżynierowie stale dążymy do ulepszeń w każdym obszarze. Hylixa Signature jest kulminacją kilku postępów w celu dostarczenia lepszego produktu i zastąpi dotychczasowy model od września 2021 roku.
▌ Dostępność i cena
Node zademonstruje parę przedprodukcyjną na wystawie Salon Privé w Blenheim Palace w przyszłym miesiącu, podczas gdy uczestnicy październikowego UK Audio Show w Daventry będą pierwszymi, którzy będą mogli posłuchać pierwszych egzemplarzy produkcyjnych. Ceny zaczynają się od 30 000 GBP.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.