12 Kwiecień 2021

NO TO CO „Taki czas”

Archiwalne nagrania na LP już w sprzedaży

Źródło: Kameleon Records

→ MUZYKA ⸜ PREMIERA

Po raz pierwszy w historii najbardziej rockowe nagrania grupy No To Co zebrane na jednej płycie winylowej.


FRONT GOTOWY sklad bez wykrojnika


Wszystkie utwory zostały zremasterowane z analogowych taśm-matek, a płyta LP ukazuje się w dwóch wersjach: standard i super deluxe. Jak czytamy w materiałach prasowych, to „prawdziwie progresywno-eksperymentalna uczta muzyczna, wypełniona po brzegi soczystymi brzmieniami organów Hammonda, intrygującymi partiami gitar oraz odlotowymi frazami skrzypiec i saksofonu”.

WERSJA SUPER DELUXE została wytłoczona na przezroczystym zielonym winylu i zawiera 8-stronicową książkę oraz foto-insert. Nakład tej wersji jest czysto kolekcjonerski i wynosi tylko 50 sztuk. WERSJA STANDARD została wytłoczona na tradycyjnym czarnym winylu i NIE ZAWIERA książki oraz foto-insertu.


FRONT GOTOWY sklad bez wykrojnika


To, co najważniejsze

  • na LP zamieszczono 14 nagrań z okresu kiedy No To Co odeszło od brzmień folkowych w stronę mocniejszego, inspirowanego graniem głównie amerykańskich zespołów rocka i rocka progresywnego

  • album pełen jest ostrzejszych dźwięków gitar, jakże miłych dla każdego rockowego ucha partii organów Hammonda oraz rozimprowizowanych fragmentów instrumentalnych.

  • rozbudowany – Pilnuj swoich spraw, ponad 9 minutowa (!!!) instrumentalna – Hana na betonie, czy hendrixowskie – A w niedzielę gorzałeczka; wprawią w zdumienie wszystkich, którzy kojarzą zespół jedynie z lekkim folk-rockiem

  • bardziej tradycyjną, typową dla No To Co melodykę, znakomicie łączą z nowszym brzmieniem kompozycje: Widzę cię w zieleni pól, Czerwona ruta, Koniec przyjaźni, czy Jesień bez deszczu.

NO TO CO Taki czas (2)

  • część z tych nagrań była onegdaj dostępna na kiepsko tłoczonych, składankowych płytach winylowych poza granicami naszego kraju

  • wydawnictwo przygotowane pod patronatem i przy współpracy z byłym leaderem zespołu – Jerzym Krzemińskim

  • wydawnictwu towarzyszy bogata szata graficzna z masą rzadkich fotografii oraz dodatki (zawarte TYLKO w wersji super deluxe)

  • wytłoczony na grubym winylu album ma piękną, błyszczącą, laminowaną, rozkładaną okładkę

Obydwie wersje płyty dostępne są na stronie internetowej wydawnictwa.

www.KAMELEONRECORDS.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer