11 Luty 2020

Naim Audio i QOBUZ

Naim Audio dodał serwis QOBUZ do swoich urządzeń streamingowych

Źródło: NAIM AUDIO

NAIM AUDIO, brytyjski specjalista audio z 46-letnim doświadczeniem, poinformował o nowej funkcji swoich odtwarzaczy audio – od teraz dostępny jest w nich serwis streamingowy Qobuz. Niestety serwis wciąż jest w Polsce niedostępny, może kiedyś…

Aktualizacja, dostępna za pośrednictwem bezpłatnego uaktualnienia oprogramowania układowego, pozwala właścicielom produktów Naima cieszyć się bezproblemowym dostępem do usług przesyłania strumieniowego Qobuz – w tym przesyłu sygnału PCM w wysokiej rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz (FLAC) – z poziomu aplikacji sterującej Naim.

Qobuz oferuje szeroki katalog muzyki w jakości CD i duży wybór albumów w studyjnej jakości w wysokiej rozdzielczości. Usługi przesyłania strumieniowego są obecnie dostępne w 12 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

Aktualizacja Naim Qobuz jest już dostępna dla właścicieli systemów Uniti Atom, Star i Nova oraz odtwarzaczy plików audio ND5 XS2, NDX 2 oraz ND 555. Aktualizacja dla bezprzewodowych głośników Naim Mu-so 2. generacji i Naim Mu-so Qb 2. generacji pojawi się wiosną 2020 roku. Aby korzystać z usług przesyłania strumieniowego Qobuz, użytkownicy muszą wykupić subskrypcję serwisu: 30-dniowe bezpłatne wersje próbne będą dostępne poprzez łącze w aplikacji sterującej Naim, która jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android.

„Dzięki naszemu zaangażowaniu w zapewnianie najlepszej jakości, najbardziej autentycznych wrażeń muzycznych, ściślejsza współpraca z Qobuz była oczywistym sposobem na rozszerzenie opcji strumieniowania muzyki dla użytkowników Naim. Cieszymy się z wprowadzenia tej aktualizacji w tym miesiącu” – mówi Charlie Henderson, dyrektor zarządzający firmy Naim.

„Naim jest jednym z najbardziej szanowanych producentów sprzętu hi-fi na świecie, Qobuz jest bardzo dumny ze współpracy z tak prestiżowym partnerem. To strumieniowe przesyłanie muzyki w jakości hi-res zachwyci miłośników muzyki na całym świecie” – dodaje Benoît Rébus, Head of Global Partnerships.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer