26 Maj 2015

Naim Audio DISCRETE REGULATOR

INNE

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Wystawa High End 2015 w Monachium była miejscem premiery najnowszej wersji wzmacniaczy NAP 200, NAP 250 oraz NAP 300, w których zastosowano rozwiązania sprawdzone we wzmacniaczu Statement, z techniką DR (Discrete Regulator) na czele.

Nowe wersje DR wzmacniaczy NAP 200, NAP 250 oraz NAP 300 (o symbolach NAP 200 DR, NAP 250 DR, NAP 300 DR) będą dostępne w sklepach już w czerwcu. W sierpniu 2015 roku dołączy do nich wzmacniacz NAP 500 DR. Wszyscy posiadacze dotychczasowych modeli NAP 250, NAP 300 i NAP 500 będą mogli je zmodernizować już pod koniec tego roku i na początku następnego. Upgrade obejmie tylko wzmacniacze z obudową typu ‚tryptych’; starsze ‚Olive Series’ nie są z tymi zmianami kompatybilne.

DR (Discrete Regulator) to rozwiązanie, które po raz pierwszy zostało wprowadzone do wzmacniaczy mocy Naima w 2012 roku. Następnie zostało zaaplikowane we wzmacniaczu Statement, gdzie przystosowano je do znacznie wyższych prądów. Teraz jego najnowsza wersja, zapożyczona wprost z końcówki Statement, dostępna jest we wszystkich obecnie produkowanych wzmacniaczach NAP, gwarantując gładkie, stabilne zasilanie z niskimi szumami – podstawę wysokiej jakości dźwięku.

Naim Audio ma długą i bogatą tradycję budowy wyjątkowych zasilaczy dla swoich urządzeń. Najnowszą odsłoną tej techniki jest właśnie DR (Discrete Regulator), z którą spotkamy się obecnie we wzmacniaczach mocy Naima. Układem regulującym i stabilizującym napięcie jest w nich aktywny układ dbający o zachowanie stałego, niezmiennego napięcia DC, niezależnie od zmian w sieci zasilającej i prądu pobieranego z ich wyjścia. Zaprojektowany przez Naima układ DR jest unikatowym zastosowaniem tej techniki, gwarantującym niezwykle niskie szumy w układach zasilających krytyczne podzespoły. Nowe rozwiązanie, powstałe w wyniku dwuletnich badań, okazało się na tyle dobre, że zdecydowano się je zastosować w możliwie największej liczbie wzmacniaczy firmy – oprócz niskich szumów gwarantuje ono bardzo szybką odpowiedź na transjentowy pobór prądu.



Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer