Większość dostępnych obecnie na rynku amplitunerów AV skupia się na aspektach obrazu i dźwięku przestrzennego, audio odsuwając na dalszy plan. NAD mocno wierzy w to, że wciąż jest wielu ludzi, którzy zawsze na pierwszym miejscu będą stawiali muzykę.
„NAD starannie ocenia, w jaki sposób klienci używają naszych produktów i udostępnia wyłącznie te rozwiązania, które są kluczowe do uzyskania wspaniałej jakości dźwięku i obrazu”, wyjaśnia JOE DE JESUS, menadżer produktu NAD AV i instalacji indywidualnych.
„Ponadto nasza modułowa konstrukcja MDC, która została wykorzystana w amplitunerze AV T 758 V3i, przynosi realne korzyści w postaci możliwości dodawania nowych rozwiązań w chwili, gdy zostaną one udostępnione, znacząco zwiększając wartość urządzenia. Dlatego, w odniesieniu do T 758 V3i, cieszymy się, że dodajemy AirPlay 2, dopełniający inne kluczowe technologie, takie jak Dolby Atmos, Dirac Live, wideo 4K UHD i strumieniowanie muzyki BluOS”.
NAD opracował modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction), odpowiedź na technologiczne starzenie się produktów elektronicznych. Cyfrowe układy dźwięku i obrazu znajdują się na wymiennych modułach. Z MDC możliwość łatwego ulepszenia T 758 V3i o obsługę przyszłych formatów cyfrowych jest całkowicie unikatowa i bezprecedensowa.
Popularne formaty dźwięku przestrzennego, w tym HD Dolby Atmos i DTS Master Audio, dekodowane są przy użyciu najnowszej generacji wielordzeniowego układu DSP. Materiał ze źródła stereo może zostać przekonwertowany na dźwięk przestrzenny przy użyciu autorskiego trybu przestrzennego EARS. Z pełnym wsparciem dla formatów High Res Audio, takich jak MQA (Master Quality Authenticated) dostępny w odtwarzaczu BluOS, T 758 V3i jest naprawdę wszechstronnym urzadzeniem. Całości dopełnia wzmacniacz NAD PowerDrive wyróżniający się wysokim prądem połączonym z wysoką mocą dynamiczną, co pozwala wydobyć pełnię możliwości dowolnych kolumn głośnikowych.
T 758 V3i to ultra wideo w rozdzielczości do aż 3840 ✕ 2160 pikseli przy 60 klatkach na sekundę z gamą kolorów 4:4:4 i wsparcie dla HDR (High Dynamic Range). Analogowe źródła wideo obsługiwane są także poprzez HDMI, umożliwiając łatwe podłączenie do telewizora lub projektora za pomocą jednego przewodu. NAD pozostawia przetwarzanie wideo urządzeniu wyświetlającemu, eliminując w ten sposób wielokrotną konwersję formatu, co jest wadą mniej zaawansowanych amplitunerów AV. T 758 V3i obsługuje popularne złącze HDMI, kanał zwrotny audio ARC (Audio Return Channel) i funkcję CEC (Consumer Electronic Control).
Zautomatyzowana konfiguracja głośników przestrzennych, NAD Speaker IQ, jest jednocześnie precyzyjna i łatwa w użyciu dzięki dołączonemu mikrofonowi i zdalnemu sterowaniu NAD. Obsługiwana jest także niezależna druga strefa, która może być zasilana przez wewnętrzne wzmacniacze tylnych kanałów. Dzięki kompletnemu zestawowi złączy do automatyki domowej z łatwością można podłączyć również zaawansowane systemy multiroom.
T 758 V3i wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction, które optymalizuje jakość dźwięku systemu kina domowego. Wbudowane oprogramowanie Dirac Live mierzy parametry akustyczne systemu w pomieszczeniu odsłuchowym i optymalizuje jakość odtwarzanego dźwięku. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, dając użytkownikom kontrolę jakiej potrzebują, aby precyzyjnie dostroić system w celu uzyskania najlepszych możliwych rezultatów.
T 758 V3i wykorzystuje wbudowaną technologię bezprzewodowego strumieniowania BluOS, pozwalającą użytkownikowi na strumieniowanie bezstratnej muzyki wprost do systemu kina domowego. Materiał muzyczny może pochodzić z lokalnych bibliotek, radia internetowego lub popularnych strumieniowych serwisów muzycznych. Użytkownik może kontrolować odtwarzanie dźwięku z dowolnego miejsca w domu przy użyciu aplikacji BluOS na smartfony, tablety i komputery, wliczając możliwość łączenia amplitunera w grupę z innymi urządzeniami obsługującymi BluOS, np. NAD i Bluesound, aby stworzyć domowy ekosystem muzyczny.
T 758 V3i pojawi się w sprzedaży na przełomie sierpnia i września br.
Tekst: mat. prasowe
Foto: mat. prasowe