18 Wrzesień 2020

Musical Fidelity M6sR | DAC

Na rynku dostępny jest nowy przetwornik cyfrowo-analogowy z sekcją przedwzmacniacza

Źródło: RAFKO Dystrybucja

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity w Polsce, wprowadza do sprzedaży przetwornik D/A Musical Fidelity M6sR. M6sR to nowa wersja modelu M6s.

Za przetwarzanie sygnałów w M6sR odpowiada przetwornik Sabre z technologią HyperStreaming II, który jest zdolny upsamplować sygnał audio do poziomu 32 bitów i 768 kHz. Układ posiada trzy wejścia optyczne i trzy koaksjalne, a także USB, współpracujące z Roonem, co potwierdza stosowny certyfikat.

Wisienką na torcie jest przetwarzanie sygnałów DSD, aż do poziomu DSD256, w trybie natywnym poprzez najnowszą wersję sterownika ASIO. Nowością jest zmiana miejsca produkcji – M6sR jest teraz produkowany w Unii Europejskiej. Jak zauważa producent pozwala to na jeszcze lepszą kontrolę jakości, która realizowana jest od razu na miejscu. W produkcji w większy stopniu biorą też udział europejscy poddostawcy.

M6sR formalnie nazywany jest przetwornikiem DAC, ale tak naprawdę jest również:

  • przedwzmacniaczem stereo z wyjściem RCA/XLR przygotowanym do współpracy z końcówkami mocy,
  • wzmacniaczem słuchawkowym o mocy 1,5 W RMS.

W nowym przetworniku użyto zegara TCXO oraz absorbera zakłóceń EMI SANA, aby obniżyć jitter i poprawić stabilność transmisji. Urządzenie dostępne jest w kolorach czarnym i srebrnym.

Cena: 8395 zł

www.musicalfidelity.com

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer