23 Maj 2016

Musaic – IFTTT

INNE

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Firma Musaic dodała do swojej oferty kanał IFTTT, bezpłatny serwis umożliwiający użytkownikom kreowanie połączeń między urządzeniami „inteligentnego domu” z jednym prostym założeniem: „If This Then That”.

Musaic jest pierwszym bezprzewodowym systemem hi-fi, które oddaje użytkownikowi kontrolę nad setkami innych produktów korzystających z protokołu IFTTT. Od teraz mogą on podłączyć swój system Musaic do takich produktów, jak Philips Hue, Nest, Belkin WeMo, LIFX i Flic a także aplikacji – Spotify, Musixmatch i Evernote.

Oznacza to, że można zapisać swoje ulubione piosenki do playlisty Spotify, wyłączyć światła, kiedy aktywuje się tryb „snu” w Musaic, włączyć dźwięk alarmu, kiedy dostanie on powiadomienie od domowego systemu ochronnego i wiele więcej. Kanał ten umożliwi nawet użytkownikom ustawienie w Musaic trybu informowania ich – w dowolnym języku – o zapisanych działaniach, obowiązkach i przypomnieniach.

CEO Matthew Bramble mówi: „Kanał IFTTT to dla nas milowy krok, ponieważ dodaje wiele dodatkowych elementów we współpracy systemu Musaic z ‘inteligentnym domem’. Teraz użytkownicy mogą stworzyć w prosty sposób swoje własne komendy, służące wypoczynkowi, informacji, bezpieczeństwu itp. Nasze ulubione to zmiana oświetlenia w tryb disco, kiedy mamy w domu imprezę, rankiem ściąganie prognozy pogody, włączanie radia, kiedy wchodzimy do domu lub mówione ostrzeżenia dla intruzów w naszym domu, a nawet dźwięk syreny. To istotny dodatek do domowego ekosystemu o właściwie nieograniczonych możliwościach. System będzie się z czasem rozrastał, czekamy na sterowanie głosem i zrozumienie dowolnego języka – kanał IFTTT będzie się rozrastał i w przyszłości będzie jeszcze ważniejszy.”
Więcej o...
MUSAIC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer