12 Grudzień 2016

MIP – MRSPEAKERS

DYSTRYBUCJA

Źródło: MIP

Do sprzedaży na terenie polski weszły słuchawki marki MrSpeakers – ich dystrybutorem została firma MIP.

Firma MrSpeakers została założona przez Dana Clarka, autora słynnej przeróbki nauszników Fostex T50RP MK2. Jak podaje MIP, przy tworzeniu autorskich słuchawek Clark postawił przed sobą trzy cele: „najlepsze możliwe brzmienie, bardziej komfortowe niż obecne słuchawki na rynku oraz ponadczasowy design”.

W skład oferty firmy weszły linie Ether oraz Ether Flow. Ta najnowsza linia – sygnowana przyrostkiem Flow – to rozwinięcie pierwotnych produktów, okraszone nowatorską technologią autorstwa samego właściciela. Ciekawą możliwością, którą oferuje producent jest opcja upgrade’u serii podstawowej do wersji Flow. Jeśli więc użytkownik zdecyduje się na zakup modelu Ether bądź Ether C lub jest już posiadaczem któregoś z nich, może w przyszłości za opłatą różnicy w cenie dokonać upgrade’u do serii Flow.

Sercem słuchawek z rodziny Ether jest autorski przetwornik V-Planar. Został on skonstruowany w taki sposób, aby zmniejszyć zakłócenia, poprawić emisje transjentów oraz rozszerzyć zakres częstotliwości. Nowe słuchawki Ether Flow oraz C Flow zostały dodatkowo wyposażone w technologię Trueflow, która wygładza ścieżkę powietrza poruszającego się w słuchawce, zmniejszając tym samym zniekształcenia i poprawiając dynamikę.

Jak deklaruje firma MIP, słuchawki sygnowane logiem MrSpeakers „wyróżniają się niską wagą i wygodnym dociskiem. Mają niemal idealny rozkład masy, dzięki czemu mogą być noszone przez wiele godzin bez efektu zmęczenia”. Co istotne, w czasie normalnego użytkowania słuchawki mają pewnie „siedzieć” na głowie, ale bez wywoływania „ujemnego wpływu na szczęki i uszy z powodu siły docisku”.

Dla uzyskania dużej trwałości słuchawki Ether są niemal całkowicie metalowe, a mimo to niezwykle lekkie i wygodne. Zespół tworzący słuchawki długo pracował, aby zmniejszyć wagę produktu bez utraty jakości materiałów, wykonania oraz samego komfortu. Jedynym rozwiązaniem okazało się użycie, po raz pierwszy w branży, Nitinolu, tj. „metalu z pamięcią”; wykorzystano go do budowy pałąka. Element ten jest niezwykle lekki i nowoczesny. Aby utrzymać muszle w miejscu i uszczelnić przyleganie do głowy dostarcza odpowiedni poziom docisku. Uzupełnieniem konstrukcji są nauszniki z owczej skóry.

Firma MrSpeakers kładzie również nacisk na kable. Oferuje swoim klientom możliwość indywidualnego wyboru jednego z sześciu różnych przewodów. Dobierana jest ich długość oraz zakończenie.

Ceny słuchawek ustalono w okolicach 7000 zł za serię podstawową oraz ok. 9000 zł za linię Flow. Premiera słuchawek odbyła się 10.12.2016 w sklepie MP3Store w Łodzi. Warto dodać, że polski dystrybutor zadbał o polską stronę produktową marki MrSpeakers, z którą można zapoznać się TUTAJ.Więcej o...
MIP

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer