01 Czerwiec 2021

Marie Panthès „Souvenir de Marie Panthès (1871-1955)”

W sprzedaży jest już najnowsza płyta CD japońskiej wytwórni Sakuraphon

Źródło: Sakuraphon

→ MUZYKA | REMASTER

Japoński wydawca Sakuraphon, specjalizujący się w reedycjach płyt szelakowych 78 rpm na krązkach CD, poinformowal o swoim najnowszym tytule, tym razem zremasterowanym z trudno dostepnej płyty LP: Marie Panthès „Souvenir de Marie Panthès (1871-1955)”.


Marie Panthès Souvenir de Marie Panthès (1)


Marie Panthes (3 listopada 1871-11 marca 1955) urodziła się w Odessie (w Imperium Rosyjskim), a jej rodzice pochodzili z Francji. Oryginalna płyta długogrająca wydana została z okazji 10. rocznicy śmierci Marie Panthès († 11 marca 1955) i została przygotowana przez grupę przyjaciół zmarłej pianistki we współpracy z Geneva Studio of Swiss Broadcasting. Nawet dzisiaj cieszy się ona ogromną popularnością wśród melomanów jako jedno z najlepszych wykonań dzieł Chopina i Liszta. wydawca informuje, że udało mu się wykonać wysokiej remastering, który jeszcze lepiej ukazuje walory tej muzyki.

Marie Panthès Souvenir de Marie Panthès (2)

Dostępność

Płyta Marie Panthès „Souvenir de Marie Panthès (1871-1955)” (SKRP33034) dostępna jest na stronie internetowej wydawcy.

SAKURAPHON.net

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer