22 Lipiec 2020

„Mare Balticum Vol. 3” | TACET | SACD

Trzecia część cyklu „Mare Balticum Vol. 3” wydawnictwa TACET

Źródło: TACET Musikproduktion

MUZYKA DAWNA | Już po raz trzeci berliński wydawca, firma Tacet, pozwala nam przyjrzeć się bliżej muzyce z kręgu Morza Bałtyckiego.

Tym razem wysłuchamy pieśni Wizlava von Rügen, ponownie w wykonaniu doskonałego zespołu Ensemble Peregrina prowadzonego przez Agnieszkę Budzińską-Bennett; wywiad z panią Agnieszką dla naszego magazynu TUTAJ.

______________

Mare Balticum Vol. 3

Wizlav von Rügen

13./14. Jahrhundert

Sämtliche Lieder und Sprüche
Complete Songs

Wyk. Ensemble Peregrina | Agnieszka Budzińska-Bennett

W materiałach prasowych czytamy:

„Wydaje się, że współczesny człowiek ma więcej wspólnego ze swoimi przodkami ze średniowiecza, niż by się tego spodziewał i co by akceptował. Ale nie patrzmy na ten czas tylko w negatywny sposób. To był okres nie tylko kolejnych zaraz i cholery.

Tom 3. znanej już serii TACET Mare Balticum oddaje hołd baśniowemu Wizlavowi von Rügen. Sądząc po jego pieśniach emocjonalne życie tamtego czasu musiało być bardzo podobne do współczesnego. Do jakich dowcipnych pomysłów językowych zainspirowała go miłość! To pierwsze pełne nagranie jego pieśni!”

Nagraniem dowodził pan Andreas Spreer. Płyta została zarejestrowana cyfrowo – to hybrydowy krążek SACD z warstwą SACD i CD, a także nagraniem wielokanałowym SACD.

www.tacet.de

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer