14 Styczeń 2015

Marantz NA6005

ODTWARZACZ SIECIOWY

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Firma Marantz przedstawiła dziś światu swój nowy sieciowy odtwarzacz – NA6005, który uzupełnił składającą się z dwóch produktów (wzmacniacz PM6005 oraz odtwarzacz srebrnych krążków CD6005) serię 6005.

NA6005 powstał na bazie większych i droższych urządzeń producenta, NA-11S1 oraz NA8005, a w jego wnętrzu znaleźć można m.in. wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy. Dzięki temu, jak zapewnia polski dystrybutor Marantza, „użytkownicy mogą cieszyć się muzyką o wyjątkowej czystości i niezmąconej przejrzystości”. Dystrybutor zwraca także uwagę na układy audio zawierające firmowe rozwiązanie HDAM i HDAM-SA2 w hybrydowej konfiguracji, dzięki której osiągnięto godny uwagi niski poziom zakłóceń, a także na trwałą obudowę wysokiej jakości czy staranny dobór elektronicznych komponentów.

NA6005 jest ponadto urządzeniem multimedialnym: może pochwalić się m.in. wbudowanym Wi-Fi, obsługą technologii Bluetooth czy obecnością portu ethernetowego. Najnowszy odtwarzacz sieciowy może więc korzystać z dobrodziejstw takich serwisów muzycznych jak Spotify, wyposażony jest także w Apple Airplay, dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo muzykę za pomocą iTunes z komputerów Mac lub PC, jak również bezpośrednio z iPhona, iPada lub iPod touch. Urządzenie to obsługuje pliki PCM (do 24 bitów/192 kHz) oraz DSD (do 5,6 Mhz). Chętni mogą także wpiąć do NA6005 swój własny dysk zewnętrzny/pendrive dzięki obecności wejścia USB.

Warto również dodać, że sterowanie NA6005 jest równie łatwe, co w wypadku poprzednich odtwarzaczy firmy: producent przygotował aplikację Marantz HiFi Remote App, która umożliwia prosty dostęp do muzyki.

Marantz NA6005 będzie dostępny w Polsce od lutego tego roku u autoryzowanych dealerów. Będzie go można nabyć w wersji czarnej lub srebrno-złotej. Dystrybutor nie podał ceny urządzenia.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer