30 Styczeń 2018

Koncern Harman na CES 2018

TARGI ELEKTRONIKI KONSUMENCKIEJ

Źródło: SUPORT

Koncern Harman jak co roku zaznaczył swoją obecność na targach elektroniki konsumenckiej CES. Tegoroczną odsłonę wystawy – odbywającej się co roku w Las Vegas – firma wykorzytała między innymi do prezentacji swoich słuchawek.

JBL, marka wchodząca w skład portfolio Harmana, pochwalił się nową generacją słuchawek z serii Reflect, która początkowo obejmować ma dwa modele: bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Reflect Mini 2 oraz bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z pałąkiem za ucho Reflect Contour 2. Nowe modele charakteryzować będzie nowoczesny design i ciekawe połączenia kolorystyczne.

JBL zapowiedział również wprowadzenie do sprzedaży zupełnie nowej rodziny słuchawek Endurance. Obejmie ona modele dedykowane różnym dziedzinom sportu. W jej skład wejdą takie modele, jak: Endurance Run, Endurance Sprint, Endurance Jump oraz Endurance Dive. Trzy ostatnie modele będą wodoodpornymi bezprzewodowymi słuchawkami sportowymi o czasie pracy do 8 godzin. Zostaną również wyposażone w możliwość szybkiego (10 minut) naładowania akumulatora do poziomu pracy przez 1 godzinę.

Bez wątpienia bardzo ciekawie prezentują się również lifestyle’owe modele z linii Everest, które – co ważne – zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z Google Assistance. Mówimy tu o następujących modelach: Everest 710GA, Everest 310GA oraz Everest 110GA. Prezentację słuchawek koncernu Harman uzupełnia referencyjny model dokanałowy N5005 od AKG; niestety na jego temat nie otrzynaliśmy więcej informacji.

Na wystawie CES 2018 Harman zaprezentował również głośniki bezprzewodowe, których premiera przewidziana jest na drugą połowę tego roku. Mowa tu o modelach: Xtreme 2, Go 2 oraz Clip 3. Każdy z nich jest w pełni wodoodporny (IPX7), a ten pierwszy został dodatkowo wyposażony w rozwiązanie JBL Connect+, które oferuje możliwość połączenia ze sobą ponad 100 głośników wyposażonych w tę technologię.

CES to jednak nie tylko miejsce prezentacji lifestyle’owego sprzętu audio, ale również tego droższego. Jak deklaruje Suport, polski dystrybutor marek koncernu Harman, „wiele pozytywnych emocji wywołał szczególnie model JBL L100 Classic, który ma być nowoczesną wersją popularnego w swoim czasie modelu JBL L100. Kolumna ta ma stanowić połączenie trójdrożnej kolumny podstawkowej JBL L100 (której korzenie sięgają jeszcze lat 70.) z popularną konsumencką wersją monitorów JBL 4310 Pro Studio. Jak dalej podaje polski dystrybutor: „Powstały w ten sposób nowy model JBL L100 Classic idzie w ślady odnoszącego sukcesy JBL 4312SE wydanego z okazji 70. rocznicy powstania marki. Uwagę przykuwa przede wszystkim niepowtarzalny retro design najnowszego modelu JBL L100 Classic, na czele z charakterystyczną wykonaną z gąbki, perforowaną maskownicą”.

Z kolei w kategorii high-endowej elektroniki Mark Levinson zaprezentował na wystawie wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson №585.5 z wbudowanym modułem Pure Phono; natomiast Lexicon zaprezentował dwa odbiorniki AV dźwięku przestrzennego: RV-6 oraz RV-9, a także procesor AV dźwięku przestrzennego – Lexicon MC-10.Więcej o...
CES

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer