10 Styczeń 2015

Koncern Harman na CES 2015

TARGI ELEKTRONIKI KONSUMENCKIEJ

Źródło: SUPORT

Na targach CES potężną ofertą i ogromną liczbą nowości pochwalił się koncern Harman, który zrzesza ponad 20 marek. Wśród nowości, które zostały zaprezentowane w Las Vegas wyróżnić można m.in. produkty od firmy Mark Levinson, JBL czy AKG.

Z pełną listą produktów, które zostały zaprezentowane przez Harmana można zapoznać się poniżej.

JBL:

JBL Go

JBL Go to malutki głośnik bezprzewodowy, który „charakteryzuje się potężnym brzmieniem”. Dzięki niewielkim rozmiarom każdy będzie mógł go wziąć bez problemu ze sobą. Wbudowany akumulator umożliwia do 5 godzin pracy, a mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów konferencyjnych.

JBL S700NC

Pierwsze aktywnie wygłuszające hałas słuchawki z technologią Clari-Fi to JBL S700NC. Dostarczają zaawansowany sygnał przekształcany i odbudowywany w czasie rzeczywistym z plików skompresowanych. Pozwala to na bardziej realistyczne brzmienie i redukcję zniekształceń. JBL S700NC wyposażono w taką samą technologię LiveStage co model S700, ale dodano opatentowaną przez Harmana wspomniną technologię Clari-Fi oraz nowoczesny algorytm wygłuszający hałas.

JBL Reflect Response BT oraz JBL Synchros S210 BT

JBL Reflect Response BT i JBL Synchros S210 BT to nowe słuchawki sportowe w ofercie firmy JBL. Wyposażono je w technologię wave-to-control, która pozwala sterować słuchawkami w prosty sposób za pomocą ruchów ręki. Dzięki nim będzie można odciąć się od wszystkich rozpraszających nas rzeczy w czasie treningów w domu czy na siłowni.

JBL Reflect Aware

JBL Reflect Aware to pierwsze na świecie słuchawki sportowe, które pozwalają sportowcom na indywidualne ustawienie czy mają dopuszczać dźwięki zewnętrzne dla bezpieczeństwa w czasie treningu na zewnątrz, czy też tłumić hałas z zewnątrz w czasie treningu osobistego w domu czy na siłowni.

JBL Control X oraz JBL Control X Wireless

Gama produktów JBL Control poszerzona zostanie w tym roku o dwie dodatkowe serie: JBL Control X oraz JBL Control X Wireless. Ta ostatnia zdążyła już nawet zdobyć dla koncernu Harman międzynarodową nagrodę CES 2015 Innovation Honoree Award w kategorii Home Audio/Video Components and Accessories. Nowe produkty adresowane są do zróżnicowanego grona odbiorców, którzy jednak najwyższej cenią jakości brzmienie.

JBL Arena

Z kolei kolekcja budżetowych kolumn z technologiami znanymi z drogich profesjonalnych serii monitorów studyjnych poszerzona zostanie w tym roku o serię JBL Arena. Wyróżnia ją bezkonkurencyjne brzmienie JBL, falowód High Definition Imaging (HDI), wysoka wydajność głośnika niskotonowego, zoptymalizowane przetworniki i obudowa oraz wyrafinowany design – elegancko zwężane boki i górny panel, nowoczesne czarne lub białe wykończenie oraz maskownice z detalem dekoracyjnym ze szczotkowanego metalu.

yurbuds:

yurbuds Endure Wireless

Najnowszym produktem firmy yurbuds są słuchawki yurbuds Endure Wireless, szczycące się najdłużej działającą baterią na rynku – do 17 godzin nieprzerwanego użytkowania, dwa razy dłużej niż inne rozwiązania Bluetooth.

AKG:

AKG Y20 i Y23

AKG Y20 i Y23 to douszne słuchawki stereo łączące potężny dźwięk z niewielkimi rozmiarami i wygodnym kształtem. Oba modele są ultramałe i w przystępnej cenie. Sygnowane przez AKG brzmienie jest wynikiem ponad 60 lat praktyki i badań w dziedzinie audio. AKG Y20 wyposażono w 8-milimetrowe przetworniki, a nakładki dostępne są w różnych rozmiarach. Są lekkie i wytrzymałe – stworzone dla ludzi, którzy często się przemieszczają. AKG Y23 to jedne z najmniejszych słuchawek dousznych dostępnych na rynku. Ich przetworniki mają 5.8 mm średnicy, ale dostarczany dźwięk jest naprawdę najwyższej jakości. Dostępne będą w czterech wersjach kolorystycznych.

AKG N90Q

W ramach targów koncern Harman zaprezentował również pierwsze na świecie słuchawki ze spersonalizowanym brzmieniem, którymi są AKG N90Q. Zaprojektowane zostały przez legendarnego zdobywcę nagród Grammy – Quincy Jonesa, który powiedział o nich tak: „Szczerze cieszę się z naprawdę wspaniałego partnerstwa z Harmanem przez ostatnich pięć lat i jestem bardzo podekscytowany wprowadzając na rynek sygnowaną przeze mnie linię słuchawek. Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz, czy jest to Jazz, R&B, Pop, Rock czy muzyka klasyczna, jestem przekonany, że używając słuchawek AKG N90Q zauważysz większą ilość detali dźwięku. Te słuchawki oferują użytkownikowi dokładnie takie brzmienie, że poczuje się on jakby znajdował się w profesjonalnym studiu nagrań”. W produkcję N90Q zaangażowana była również córka Quincy Jonesa, Kidada Jones, która pracuje jako projektantka dla Disney’a. Pomogła ona zaprojektować wizualną stronę tego modelu, wybrała materiały i upewniła się, że efekt końcowy przerośnie oczekiwania ojca.

Revel:

Revel Concerta 2

Seria Revel Concerta 2 to linia kolumn kina domowego zmodernizowana, by dostarczać wyjątkowy dźwięk i wyznaczać nowe standardy w dziedzinie kolumn high-end. Wraz z udoskonaleniem brzmienia zmianie uległ również wygląd serii. Obudowie nadano nowy kształt, a całość wykończono w eleganckim, błyszczącym designie.

Harman Kardon:

Harman Kardon AVR 1×1

Seria Harman Kardon AVR 1×1 (Harman Kardon AVR 1510, AVR 1610 oraz AVR 1710) została wzbogacona o łączność Spotify we wszystkich modelach oraz o HDMI 2.0 w dwóch topowych modelach. Każdy model może pochwalić się ponadto możliwością strumieniowego odtwarzania dźwięku z urządzeń zewnętrznych.

Harman Kardon Omni Bar

Harman Kardon Omni Bar to 2.1-kanałowy soundbar, który zawiera w zestawie bezprzewodowy subwoofer. Nie tylko dostarcza bogatsze wrażenia audio po podłączeniu do telewizora, ale można go również połączyć z siecią Wi-Fi, dzięki czemu dostarczy dźwięk HD bezprzewodowo, jako część domowego multiroomu Omni. Harman Kardon Omni Bar posiada także łączność Bluetooth.

Mark Levinson:

Mark Levinson № 536

Mark Levinson № 536 to nowy ultra high-endowy monofoniczny wzmacniacz mocy. Jest połączeniem ogromnej wydajności z niezwykłą jakością dźwięku i nowoczesnym designem. № 536 może dostarczyć 400 W (przy 8 omach) oraz 800 W (przy 4 omach) mocy, dzięki czemu bez większych problemów może współpracować z dowolną parą kolumn i zapewnić odpowiednią jakość brzmienia.

Póki co nieznane są ceny urządzeń, nie wiadomo także kiedy trafią na Polski rynek.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer