23 Marzec 2021

Jaubi „Satanic Nafs”

Najnowsze, limitowane wydawnictwo Astigmatic records

Źródło: Astigmatic Records

→ MUZYKA | PREMIERA

Wschodni mistycyzm w międzynarodowym wydaniu za sprawą współpracy Jaubi z Markiem Pędziwiatrem, Tenderloniousem i The Gaslamp Killerem.

▌ JAUBI - foro Uzma_Rao
▌ JAUBI z przyjaciółmi – foto Uzma_Rao


Pakistański kwartet Jaubi, znany z łączenia tradycyjnej muzyki z regionu wraz z jazzem i elementami hip-hopu, zaprosili do Lahaur Marka “Latarnika” Pędziwiatra (EABS/Błoto) oraz brytyjskiego saksofonistę Tenderloniousa, do nagrania ich debiutanckiego albumu. Sesje nagraniowe posłużyły jako duchowa droga do transcendencji i artystycznej czystości. Artyści wspólnie przelali w formie muzyki swoje osobiste zmagania z chorobą, śmiercią, rozwodem, więzieniem, utratą wiary czy uzależnieniami.

Singiel Satanic Nafs jest zapowiedzią debiutanckiego albumu Jaubi zatytułowanego Nafs at Peace, który jest muzyczną eksploracją wersetów Koranu i islamskiej filozofii przez pryzmat spiritual jazzu, północno-indyjskiej muzyki klasycznej i hip-hopu. Winylową siódemkę wzmacnia remiks wykonany przez legendy beatowej sceny Los Angeles – The Gaslamp Killera i Mophono. Okładkę na podstawie ilustracji australijskiego artysty A.Kida (znanego ze współpracy z Brownswood Recordings) zaprojektował Animisiewasz.

Kiedy?

Limitowany do 1000 sztuk, ręcznie numerowany, siedmiocalowy winyl Satanic Nafs będzie miał premierę 26 marca 2021 roku za sprawą Astigmatic Records. Przedsprzedaż wystartowała 5 marca na Bandcampie Jaubi. Warto dodać, że oba utwory nie znajdą się na nadchodzącym albumie Nafs at Peace.

ASTIGMATICRECORDS.com

Tekst: Wojciech Pacuła

Zdjęcia: mat. prasowe | Uzma RaoWięcej o...
ASTIGMATIC RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer