18 Maj 2015

„High Fidelity” patronem „Early Recordings”

REDAKCJA "HIGH FIDELITY"

Źródło: "HIGH FIDELITY"

Po objęciu patronatem medialnym działalności krakowskiej orkiestry Capella Cracoviensis „High Fidelity” z dumą i nieukrywaną przyjemnością pragnie ogłosić objęcie patronatem krążka „Early Recordings” Aquavoice.

Aquavoice to duet, którego początki sięgają 1996 roku – to właśnie wtedy Tadeusz Łuczejko, plastyk, realizator dźwięku, twórca muzyki i animator poświęconemu jej Ambient Festival (wywiad z Tadeuszem Łuczejko, który ukazał się na łamach „High Fidelity” można znaleźć TUTAJ), oraz Piotr Woltyński, zadebiutowali pod szyldem Aquavoice podczas festiwalu El-Izerie w Świerardowie Zdroju. Debiut, dodajmy, godny zapamiętania: to właśnie wtedy Łuczejko z Woltyńskim grali tam obok Tomasza Stańki czy Władysława Komendarka. Od tego momentu Aquavoice wydał 10 studyjnych krążków, ostatni – „Nocturne” – w roku 2014.

„Early Recordings” będzie dwupłytowym wydawnictwem, w skład którego wejdzie krążek zawierający zbiór wybranych nagrań z dawnych dokonań Tadeusza Łuczejko, „Soundchaser” i „Dreamdesigner”, a także płyta zatytułowana „Water Music”, czyli pierwsze solowe dzieło artysty, wydane oryginalnie kilkanaście lat temu. Warto dodać, iż to właśnie na tej płycie znalazł się utwór „Night Flight”, dzięki któremu Łuczejko znalazł się w „Złotej dziesiątce” Radiowej Trójki w 2000 roku. Ciekawostką na „Water Music” będzie utwór śpiewany przez śpiewaczkę łemkowską Julię Dosznę, który został nagrany kilka lat temu, a który dopiero teraz ujrzy światło dzienne. Miłym prezentem dla kolekcjonerów będzie dołączona książeczka z reprodukcjami obrazów muzyka.

Magazyn „High Fidelity” chciałby polecić to wydawnictwo swoim czytelnikom, wierząc w jego niezwykle wysoki poziom artystyczny oraz wartość kulturową. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się umieścić logo na „Early Recordings”.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer