18 Kwiecień 2021

Heinz Electrodynamic Designs TYPE Mk II

Aktywne monitory z serii Type w zmodernizowanej wersji

Źródło: Multimedia Intelligent Products

→ KOLUMNY AKTYWNE

HEDD Audio wprowadza na rynek zmodernizowaną serię Type Mk2 uzupełniając ją o dwa modele aktywnych subwooferów: Bass 08 i Bass 10.

1

Firma HEDD Audio to niemiecka marka, której założycielem i twórcą jest Klaus Heinz, posiadający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu najwyższej klasy monitorów studyjnych. Doświadczenie to zdobył m.in. w firmie A.D.A.M. Audio, gdzie przez wiele lat pełnił kluczowe funkcje wdrażając do produkcji m.in. przetworniki AMT. W 2015 roku założył firmę HEDD Audio, która szybko zyskała uznanie na wymagającym rynku monitorów studyjnych.

NOWE WERSJE

Teraz HEDD Audio nie tylko modernizuje całą serię Type do wersji Mk2, ale też wprowadza dwa dedykowane subwoofery – BASS 08 oraz BASS 10. Różnią się one mocą i wielkością przetwornika niskotonowego oraz obudowy, a łączy je zaawansowana technika, precyzja wykonania oraz rewolucyjna funkcjonalność. Rewolucyjna, bo seria Seria Mk2 to przede wszystkim nowe autorskie technologie, takie jak Lineariser czy CoP, które wynoszą brzmienie na zupełnie nowy poziom.

HEDD-AUDIO-TYPE30MK2-WHT-SIDE

OFERTA

Oprócz dwóch zaprojektowanych od podstaw subwooferów, nowa linia aktywnych monitorów HEDD Audio składa się z dwóch modeli dwudrożnych Type-05 Mk2 i Type-07 Mk2 oraz dwóch trójdrożnych Type-20 Mk2 i Type-30 Mk2. Przetworniki nisko i średniotonowe mają sztywne membrany o strukturze plastra miodu. Przetworniki wysokotonowe to z kolei autorska konstrukcja firmy HEDD bazująca na technologii AMT (Air Motion Transformer). Ten unikalny przetwornik oferuje znakomitą transparentność i odwzorowanie wysokich tonów na poziomie nieosiągalnym dla tradycyjnych głośników kopułkowych.

HEDD-AUDIO-TYPE05MK2-WHT-SIDE

HEDD Lineariser

Zaimplementowany w serii Mk2 Lineariser to narzędzie, które zapewnia liniową fazę w całym paśmie oraz znakomitą odpowiedź impulsową. Lineariser wyrównuje opóźnienia czasowe pomiędzy poszczególnymi przetwornikami głośnikowymi, co znacząco poprawia nie tylko przestrzenność, ale też naturalność i spójność brzmienia. Liniowa faza jest w dalszym ciągu poza zasięgiem zdecydowanej większości kolumn głośnikowych – w Hedd Audio mamy ją na wyciągnięcie ręki.

CoP Technology

Użytkownicy mają pierwszy raz możliwość wyboru pomiędzy energią i dynamiką basu obudów z portem bass-reflex a precyzją i kontrolą obudowy zamkniętej. Przy czym rozwiązanie firmy HEDD Audio o nazwie CoP („Closed or Ported”) jest także i w tym zakresie unikalne. Bo polega ono nie tylko na zastosowaniu odpowiednich zatyczek do portów bass-refleks, ale także na odpowiedniej korekcji charakterystyki przenoszenia za pomocą zaawansowanego procesora DSP. Korekcja ta uwzględnia różne charakterystyki obudowy zamkniętej i bass-refleks w taki sposób, aby brzmienie basu było w każdym przypadku na najwyższym poziomie. Technologia CoP została zastosowana nie tylko w każdym monitorze z serii Mk2 ale też w subwooferach BASS 08 i BASS 10.

CENY

Type-05 Mk2: 2999 zł/szt. | Type-07 Mk2: 3600 zł/szt. | Type-20 Mk2: 9000 zł/szt. | Type-30 Mk2: 12 700 zł/szt. | Bass 08: 4500 zł/szt. | Bass 10: 9000 zł/szt.

HEDD.audio

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer