Korzenie wzmacniacza Antileon sięgają samych początków firmy Gryphon, a nawet dalej.
Produkt, który stał się znany jako Gryphon Headamp, byłosobistym, niekomercyjnym „ćwiczeniem”, badaniem tego, jak skutecznie topologię elektroniczną można przełożyć na dźwięk, bez naruszania wszystkich podstawowych elementów dźwięku i muzyce. Ekstremalna, bezkompromisowa konstrukcja dual-mono, ultraszerokie pasmo przenoszenia, zerowe ujemne sprzężenie zwrotne, praca w klasie A, ogromne zasilacze i całkowicie dyskretne komponenty były podstawowymi składnikami tego urządzenia. Było to też DNA wszystkich przyszłych projektów, fundament firmy Gryphon, który doprowadził bezpośrednio do pierwszych wzmacniaczy mocy, Gryphon DM 100 (1991-1995) i wersji mono Reference One (1992-1996).
W miarę upływu lat nowe części i ewoluująca wiedza pozwoliły na dalsze udoskonalanie tych wzmacniaczy. W materiałach prasowych czytamy:
Zawsze były one (wzmacniacze – red.) chwalone za wysoki stopień muzykalności i realizmu, a czas pozwolił nam budować na tych wartościach, jednocześnie poprawiając ich przezroczystość i rozdzielczość, aby przenieść nas na nowy poziom realizmu.
Po niezwykłej żywotności wersji mono i stereo, przyszedł czas na kolejne modele, wzmacniacze mocy Antileon (1995-2000), Antileon Signature, (2000-2015) i Antileon EVO (2015-2020).
Gryphon Audio Design świętuje ten wyjątkowy sukces limitowaną edycją wzmacniacza Antileon Anniversary, jak czytamy: „ostatecznego udoskonalenia koncepcji, technologii i komponentów pierwotnie opracowanych dla modelu Mephisto”. Oryginalny model Antileon zastąpił Gryphona DM100, w swoim czasie jednego z najpotężniejszych na świecie wzmacniaczy, o budowie dual mono, pracującego w klasie A. Technologia i topologia, które są sercem Antileon, obecnie 2 x 150 W i 670 000 μF, przeszły przez lata wiele modyfikacji i udoskonaleń, ale fundamentem filozoficznym pozostaje ekstremalnie szerokie pasmo przenoszenia i wyjątkowa wydajność prądowa.
Z okazji 25-lecia Antileona, Gryphon oferuje specjalną numerowaną serię składającą się z 25 egzemplarzy stereofonicznych i 25 par monobloków. Jak nam mówił Rune Skov, dyrektor sprzedaży Gryphona, w momencie, w którym te słowa do państwa dotrą, wszystkie wzmacniacze powinnyjuż być sprzedane dystrybutorom.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.