06 Kwiecień 2021

Nowy dystrybutor firmy DUAL

Gramofony DUAL Gramofony DUAL w dystrybucji E.I.C.

Źródło: Electronic International Commerce

→ DYSTRYBUCJA

Firma E.I.C., dystrybuująca w Polsce takie marki, jak B.A.T., Esoteric, Fyne Audio i inne, poinformowała o najnowszym dodatku do swojego portfolio, marki DUAL specjalizującej się w produkcji gramofonów.

▬ Dual CS418

Dual CS418


W tej chwili w ofercie znajdują się dwa modele: CS 418 w cenie 2299 i CS 518 w cenie 2999 złotych. Obydwa są gramofonami o napędzie paskowym, i w obu modelach znajduje się, skalibrowana fabrycznie, wkładka gramofonowa Orftofon 2M Red. W połowie maja tego roku s sklepach pojawić się ma model CS 618.

Historia

Początki firmy można datować na rok 1907, kiedy to bracia Christian i Joseph Steidinger rozpoczęli produkcję zegarków i części do gramofonów. Po dziesięciu latach firma Gebrüder Steidinger (Steidinger Bros.) przyjęła nazwę Dual i rozpoczęła produkcję zasilaczy pozwalających na pracę gramofonów przy wykorzystaniu sieci elektrycznej.

▬ Dual CS518

Dual CS518


Wkrótce potem Dual zaczął produkować własne gramofony. Po II wojnie światowej Dual stał się największym producentem gramofonów w Europie, zatrudniając ponad 3000 pracowników w kilku fabrykach.

Dzisiaj po wielu perypetiach firma DUAL jest znowu w niemieckich rękach. Jako producent gramofonów odradza się i oferuje całkowicie nowe produkty. Ich zadaniem jest odbudowa renomy firmy i stworzenia warunków do dalszego rozwoju.

hifi.DUAL.de

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
DUAL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer