Włoska firma Gold Note wprowadziła właśnie do sprzedaży, zapowiadany jeszcze w zeszłym roku, swój najbardziej zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy PH-1000. Podstawowym założeniem przy jego projektowaniu było umożliwienie melomanom odtworzenia dowolnej płyty z odpowiednią korekcją.
PH-1000 to przedwzmacniacz gramofonowy, który łączy interfejs cyfrowy z dyskretną konstrukcją pracującą klasie A, oferując najszerszy zakres korekcji, wzmocnienia, obciążenia i regulacji pojemności, aby poprawnie dopasować każdą kiedykolwiek opracowaną wkładkę. Nie tylko jest wyposażony w 18 krzywych EQ dostępnych dla nagrań stereo, mono i 78 obr./min, ale pozwala również na płynną regulację korekcji, aby można było z nim oddać dowolną krzywą EQ, która kiedykolwiek została użyta do nacięcia płyty.
Przedwzmacniacz wyposażono również we wzmacniacz słuchawkowy, 3 niezależne wejścia (RCA i XLR) oraz sterowanie jednym pokrętłem, które umożliwia poruszanie się po menu na wyświetlaczu w celu zmiany ustawień podczas odtwarzania muzyki.
Do tego dochodzą przełącznik Stereo/Mono, zmiana fazy, zamiana kanałów L/R i filtr infradźwiękowy „Rumble”. Nie wspominając o tym, że opcjonalnie może on być wyposażony we wbudowany przedwzmacniacz liniowy pracujący w klasie A.
▌ W zbliżeniu
Przechodząc do specyfikacji: przedwzmacniacz gramofonowy ma 12 opcji obciążenia (od 10 Ω do 100 kΩ), 14 poziomów wzmocnienia (od 31 dB do 74 dB) i 7 opcji regulacji pojemności (od wyłączonego do 1000 pF). Dostępne są 3 wejścia RCA i 2 XLR, które można również wykorzystać do podłączenia zewnętrznych wtyczek obciążenia oraz dedykowane złącze do zewnętrznego zasilania.
Filtr „rumble” można włączyć i wyłączyć (jest to filtr oktawowy 10 Hz/36 dB), a zmiana Stereo/Mono pozwala na 5 różnych ustawień (Stereo, Stereo 180°, Mono, Mono 180°, Mono L). Wreszcie, przedwzmacniacz jest wyposażony w pilota, a poziom wyjściowy słuchawek można ustawić na wysoki lub niski, aby dopasować się do szerokiej gamy słuchawek pomimo ich czułości.
Do dyspozycji mamy 4 konfiguracje krzywych EQ, które można ręcznie regulować, działając na trzech głównych parametrach (wzmocnienie basów, „półka” i obcięcie wysokich tonów) przy użyciu wyłącznie technologii analogowej. Każda krzywa może być również dalej dostosowywana za pomocą opatentowanej funkcji „Enhanced”, która pochodzi z projektu Neumann Cutting Lathe i zapewnia doskonałą dynamikę i rozszerzenie wysokich częstotliwości.
Chcesz zobaczyć PH-1000 w swoim salonie? Dzięki magii AR (Augmented Reality) możesz to zobaczyć tuż przed sobą – kliknij link na smartfonie lub tablecie i dotknij ikony AR: www.goldnote.it.
▌ Cena
Dostępne są dwie wersje: PH-1000 w cenie 9600 euro oraz PH-1000 LINE w cenie 13 500 euro – ten drugi z modułem LINE.
Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.