08 Marzec 2021

GAD RECORDS – NOWOŚCI WIOSNA 2021

Znakomite informacje z GAD Records

Źródło: GAD Records

PŁYTY | WZNOWIENIA

Wydawnictwo GAD Records przygotowało aż sześć nowych tytułów, a jeden wraca do oferty. Wśród nich kultowa muzyka do serialu Czterej pancerni i pies.

Adam Walaciński Czterej pancerni i pies

Adam Walaciński Czterej pancerni i pies

Kultowy serial, porywająca muzyka i niezapomniana ballada śpiewana przez Edmunda Fettinga. Ścieżka dźwiękowa z pierwszej serii serialu „Czterej pancerni i pies” po raz pierwszy na płycie!

Nośnik: Kolorowy LP | Czarny LP | Compact Disc

Dodatkowo – slipmata!

Zmęczeni Bez tego i owego

Zmęczeni Bez tego i owego

Zmęczeni to jeden z najlepszych polskich zespołów, o których nigdy nie słyszeliście. W czasie stanu wojennego w studiach Polskiego Radia Winicjuz Chróst z kolegami zarejestrował kilkanaście utworów, które zderzały ze sobą rockowe i jazzowe fascynacje muzyków. Sensacyjne nagrania ukazują się na płycie po raz pierwszy.

Nośnik: Compact Disc

Andrzej Korzyński Wielki układ

Andrzej Korzyński Wielki układ

Piano Fendera, analogowy syntezator, pulsujący bas i echo, echo, echo… Muzyka z psychologicznego filmu Andrzeja Jerzego Piotrowskiego to hipnotyczne misterium w wykonaniu tych samych muzyków, którzy nagrywali głównie pod szyldem Arp Life.

Nośnik: Compact Disc

Andrzej Korzyński Panna Nikt

Andrzej Korzyński Panna Nikt

Film pełen niepokoju i mrocznych tajemnic. Psychologiczna gra, która ma swoje odbicie także w poruszającej, odmalowanej często równie ciemnymi barwami muzyce. Jedna z najciekawszych ścieżek dźwiękowych Andrzeja Korzyńskiego z lat 90. ubiegłego stulecia powraca na płycie – w zupełnie nowej odsłonie.

Nośnik: Compact Disc

Józef Skrzek Viator

Józef Skrzek Viator

Józef Skrzek bez wątpienia jest wędrowcem. Artystą, który przemierza co roku tysiące kilometrów, by prezentować swoją muzykę w najdalszych zakątkach kraju i świata. Porusza się zręcznie w prawdziwym oceanie różnorodnych stylistyk, a ponad wszystko – jest niezwykłym melodykiem, co na „Viatorze” słychać bardzo dobrze.

Nośnik: Compact Disc

REPRESS: Klan Mrowisko

Klan Mrowisko

Projekt, który w założeniu miał być widowiskiem baletowo-beatowym, a stał się jedną z najważniejszych kart w historii polskiego rocka wszech czasów. Wydane oryginalnie w 1971 roku „Mrowisko” to ukoronowanie dwóch lat działalności Klanu. To eksplozja psychodelicznych pejzaży z pustych ram, moc podniosłych songów i energia, która wciąż poraża po upływie pół wieku.

Nośnik: Compact Disc

SBB & NOSPR Z miłości jestem – live

SBB & NOSPR Z miłości jestem – live

SBB i orkiestra. Progresywne klasyki legendarnego tria zarejestrowane z muzykami Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Porywający materiał, nagrany jesienią 2020 roku z gościnnym udziałem Stanisława Sojki, ukazuje się na płycie CD.
Nośnik: Compact Disc

Dostępność

Wszystkie płyty dostępne są na stronie internetowej wydawcy i sklepach płytowych. Część płyt jest już dostępnych, a pozostałe ukażą się 26 marca.

gadrecords.pl

kultowenagrania.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer