03 Kwiecień 2020

ENGLISH ELECTRIC nowa/stara marka

Produkty z logo English Electric w ramach marki Chord Company

Źródło: AUDIO CENTER POLAND

Marka ENGLISH ELECTRIC jest obecnie własnością firmy CHORD COMPANY i będzie funkcjonowała w ramach struktur projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji firmy Chord. English Electric jest marką znaną od lat. To firma inżynieryjna, która produkowała szeroką gamę wyrobów przemysłowych, począwszy od samolotów, poprzez lokomotywy kolejowe, generatory energii elektrycznej, silniki elektryczne, aż po wczesne komputery itp… Ich flagowym produktem był odrzutowiec przechwytujący Lightning, dzięki czemu była obecna (i głośna) na niebie od lat 60. po 80. Firma Chord informuje, że nabyła pełne prawa do używania nazwy i logo English Electric.

Pierwszym produktem wprowadzonym pod nową marką English Electric jest EE 8Switch, 8-portowy przełącznik Gigabit Streaming Audio.

Kable Chord zostały zaprojektowane tak, aby sygnał, który przemieszcza się pomiędzy elementami sprzętu hi-fi, pozostał w niezmienionej formie. Do tej pory zbyt mało uwagi poświęcano jednak jakości sprzętu odpowiedzialnego za sygnał we wczesnych stadiach przesyłu, w tym przypadku przy przesyle plików audio pomiędzy elementami hi-fi. Zazwyczaj służący do tego sprzęt produkowany jest przez firmy komputerowe, a w tej branży ogromna konkurencja i niskie marże powodują, że istnieje ogromna presja na obniżanie kosztów, co powoduje, że tego typu sprzęt ma słabą jakość. A, jeśli chodzi o jakość dźwięku, nawet niewielkie zmiany w torze mogą dawać duże efekty końcowe.

English Electric EE 8Switch został zaprojektowany po to, aby dostarczyć jak najlepszy sygnał do odtwarzacza plików audio. Przypomnijmy, że o nowej marce w ramach Chord Company oraz o przełączniku LAN EE 8Switch pisaliśmy w naszej relacji z wystawy AUDIO VIDEO SHOW 2020 w Pradze, gdzie był on prezentowany.

Przewidywana cena: ok. 2250 zł

Strona internetowa producenta: CHORD COMPANY | Strona internetowa dystrybutora: AUDIO CENTER POLAND

ZDJĘCIA: mat. producenta

TEKST: mat. dystrybutoraKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer